En düşük emekli maaşı 10000 TL !

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sona erdi. Toplantının ardından Cumhubaşkanı, Kabine Toplantısı kararları için ulusa sesleniş konuşması gerçekleştirdi.Milyonlarca emekliyi ilgilendiren en düşük emekli maaşı artışı gerçekleşti. En düşük maaş 10000 TL olacak. Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:Şehitlerimizin kanını hiçbir zaman yerde bırakmayız. 114 hedef vuruldu, 78 terörist etkisiz hale getirildi. 60 kritik altyapı ve mühimmat tesisini imha ettik. Türkiye’nin bir süredir kararlılıkla uyguladığı terörü kaynağında yok etme stratejisi ‘Teröristan’ kurma hayalleri yapanları rahatsız etmiştir.Suriye ve Irak’ta gerçekleştirilen operasyonlar sayesinde hedefine ulaşamayan bu çabaların hala inatla sürdüğü görüyoruz. Sınır ötesi operasyonlarımızla sadece güney sınırlarımızın huzur ve güvenliği garanti altına almadık. Bu operasyonlarla aynı zamanda ülkemizi bir terör koridoruyla kuşatma senaryolarını da yırtıp attık.Sınır ötesi harekâtlarımız Türkiye’yi düzensiz göç dalgası üzerinden iç karışıklığa sürüklemeye dönük oyunları da boşa çıkarmıştır. Şu an üzerinde durulması gereken asıl husus sınır ötesi operasyonların nasıl daraltılacağı değil nasıl genişletileceğidir, yarım kalan işlerin ne zaman ve nasıl tamamlanacağıdır.

Yaklaşık 40 yıldır milletimizin canını yakan terör eylemlerinin kaynağı durumundaki Kuzey Irak dağlarının her karışını güvenli hale getirene kadar bu bölgedeki harekâtlarımız sürecektir.Yapacağımız yeni harekâtlarla sadece şehitlerimizin dökülen kanlarının, yitirdiğimiz canların hesabını misliyle sormakla kalmayacak, geleceğimizi de güvence altına alacağız.Önümüzdeki aylarda kimin ne dediğine, hangi tehditleri savurduğuna bakmadan bu doğrultuda yeni adımları muhakkak atacağız. Suriye’de, Tel Rıfat’tan Aynularab’a, Haseke’den Münbiç’e kadar sinsi niyetlerle kurulmuş terör yuvalarının tamamını darmadağın etmeden durmayacağız. Madem bize verilen sözler yerine getirilmiyor, öyleyse Türkiye’nin kendi güvenliği için gerekli tedbirleri almasına kimse itiraz edemez.

Üç beş oy daha fazla alacağız diye bölücü örgütün muhiplerini kırmızı halıyla karşılayanlar elbette bu yaptıklarının hesabını sandıkta milletimize vereceklerdir

SSK ve Bağ-Kur emeklilerimiz için ilave yüzde 5 artış yapacağımızın müjdesini vermek istiyorum. Temmuz ayında emeklilerimizin hepsi aynı oranlarda maaş artışına kavuşacaklardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu