Ağaçlara şarkı söyleyen Kadınlar

Onları mutlaka tanımalısınız..Dinlemelisiniz..Akbelen direnişinde yine en öndeydiler. Grup Aysun Timurcan,Dilara Elagözlü,Özlem Pektaş ve Nesrin Bacak’tan oluşuyor. Egenin amazonları olarak adlandırılan grubun tüm konser performanslarında seslendirdikleri eserler AysunTimurcan’a ait olup düzenlemeleri onlarla birlikte aynı ruhla hareket eden aranjör İsmet Sinangin yapıyor. Grup elemanlarından Aysun Timurcan “Doğa ananın çığlığını önce kadın ve çocuklar duyacak dedik. Grup Dost Yürek egeden ses veriyor” diyor.

30 yıllık grubun Ada Plak’tan yayınlanan teklisi  “Gemiden Düşen Sarhoş Adam Bendim” de söz müzikler yine Aysun Timurcan’a ait.. Grubun kendi kanallarından yayınlanan iki teklisi daha var:Ağaçlara şarkı söyleyen kadınlar ve Şehir..

Grup çevre sorunları ile birlikte kadın, çocuk, sevgi aşk, köy.ve şehir ve de göç gibi yaşama ve insana dair şarkılarıyla ön plana çıkmayı hedefliyor. Popüler kültüre çok yakın bir kimlik oluşturmuyorlar.. Kuruldukları 1993 senesindeki hedefleri neyse bugün de aynı prensipler ile performanslarına devam ediyorlar.

Grubun aynı zaman iki farklı kulvarda oluşturdukları çalışmaları çok yönlü kişilikleriyle de bağdaşıyor..Grubun flütçüsü Dilara Elagözlü rölyef çalışmalarıyla, Aysun Timurcan ise geri dönüşümü olan sanat çalışmalarıyla sanatçı ve üretken olarak varlıklarını sürdürüyorlar..Ayrıca sanat yönetmenliğini Nazlı Kayı’nın yaptığı “Mavi Düşler” adlı müzikli tiyatro çalışmaları var.

Grubun sosyal farkındalık projeli konserleri de devam ediyor.18 Eylülde Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde “Bağımlılığa Dur De”kapsamında sahnede olacaklar.

Erkan Sevinç

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu