Karaburun 14’üncü Batı Köyleri Mandalina Şenliği büyük ilgi gördü

İzmir’in Karaburun ilçesinin kırsal Küçükbahçe Mahallesi’nde 14’üncü Karaburun Batı Köyleri Mandalina Şenliği düzenlendi. 

 14’üncü Karaburun Batı Köyleri Mandalina Şenliği’nde  stantlarıyla hem lezzetin hem de yılbaşı öncesinde özel hediyeliklerin odak noktası ve vitrini oldu. Şenlikte, yöresel yemeklerin ve lezzetlerin yer aldığı çok sayıda gıda standında, ziyaretçilere, şenliğe özel damak tatları, yöre halkınca açılan stantlarda satışa sunuldu. Karaburun Belediyesi Şirketi MimasBel AŞ.’ye ait ürünlere de erişme imkanı bu şenlikte mümkün oldu. Şenlikte, zeybek gösterisi, çeşitli atölye çalışmaları ile ‘En Güzel Mandalina’, ‘ Mandalina Yeme’ ve ‘Mandalina Güzeli’ yarışmaları düzenlendi, ‘Grup Beyler’ konser verdi.

Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, yurttaşların, mavi ve turuncunun en güzel buluşmasına Yarımada’nın birbirinden güzel Batı köylerinde tanıklık etme fırsatını bu şenlikte bulduğunu söyledi.  Karaburun Belediyesi olarak, yöre ürünlerinin tanıtımı ve doğal ürünlerin halkla doğrudan buluşması için, yılın değişik zamanlarında ‘festival’ ve ‘şenlik’ adı altında organizasyonlar düzenlediklerini vurgulayan Başkan Erdoğan, “İlçe ekonomimize olumlu katkıları olan bu tip organizasyonların sürekliliğini önemsiyoruz. Son olarak yöremize özgü özel aromasıyla bilinen ‘hurma zeytin’ buluşmasını ürün azlığından gerçekleştirememiştik. Ancak Batı köylerinin iri taneli enfes tadıyla yurtdışı pazarlarda tercih edilen mandalinasını, bu şenlikte halkımıza sunduk. Bereketli olmasını diliyoruz” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu