İzmir Gazeteciler Cemiyeti Basın Ligi 2023 Süleyman Alasya Sezonu kupaları törenle verildii

 
Karşıyaka Belediyesi Fan Zone tesislerinde düzenlenen törene, Karşıyaka Belediye Başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, İGC Başkanı Dilek Gappi, İGC Genel Sekreteri Mehlika Gökmen, Yönetim Kurulu Üyeleri Esat Erçetingöz, Yılmaz Çoşkun, Erdal Erek, Mehmet Güçlü Güler, TSYD İzmir Şubesi Başkanı Bahri Okumuş, İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Ersan Odaman, Süleyman Alasya’nın ailesi ve  basın mensupları katıldı.
 
Cemiyet üyesi spor spikeri Murat Ünlü’nün sunumuyla renklenen gecede açılış konuşmasını yapan İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi “İzmir Gazeteciler Cemiyeti basın turnuvasını ortaya koyarken kurumlar arası diyalog ve birlikteliğini artırılması, dostluğun ortaya konması, tatlı, kendi içinde iddialı bir organizasyon olmasını istedik. Bu yıl ne mutlu ki dördüncüsünü tamamlıyoruz. Her yıl bir büyüğümüzün adını verdik. Bu yıl Süleyman Alasya dedik. Süleyman Alasya, çok iyi bir spor yazarıydı. Diyaloğa çok açık bir insandı, haberden, haberin peşinde koşturmaktan, farklı haber yaratmaktan keyif alırdı. Ne mutlu ki bu ligi tamamlarken onun adını yaşatmanın kıvancını yaşıyoruz. Buradan Türk basınının çok değerli isimleri yetişti. Mustafa Kemal Atatürk, sporcunun zeki çevik ve ahlaklısını, biz gazetecinin zeki çevik ahlaklı ve kalemini satmayanını seviyoruz. İyi ki varsınız” şeklinde konuştu.
 
CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay ise yaptığı konuşmada ” İzmir Gazeteciler Cemiyeti Basın Ligi 2023 Süleyman Alasya Sezonu Kupa Töreni’nde bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Medyanın yaşadığı zorluklar ve baskılar ortadayken İzmirli gazetecilerin kaynaşması, motivasyonu ve spora teşvik edilmesi için bu ligin düzenlenmesini çok önemsiyorum. Böyle zor günlerde mesleki dayanışmayı artırmak, inanç birlikteliği yaratmak gerekiyor. Bunu da İzmir Gazeteciler Cemiyeti çok iyi yapıyor.” sözleri ile İzmir basına desteklerini iletti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu