“Hayalim Behçet Uz’un vizyonunu getirmek”

İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve İzmir Milletvekili Ümit Özlale partisinin il binasında basın mensupları ile bir araya geldi.

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu’nun da eşlik ettiği toplantıda Özlale çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Özlale, “Biz  İzmir’in sorunlarını milletvekilliği seçimlerinden önce de biliyorduk, çünkü ben İzmirliyim. Ancak en çok gözüme çarpan altyapı oldu. Seçim sürecinde arka mahallelerde daha fazla gezdim. Dışarıdan gelen birisi, Alsancak, Kordon, Güzelyalı, Urla yarımadasına geçip İzmir’i oradan ibaret sanıyor. Arka mahallelere gittiğimiz zaman çok ciddi şehirleşme probleminin olduğunu bir kez daha görüyorsunuz. Yeşil alan üretilmediğini, Karabağlar’ın ve Buca’nın arka taraflarında insanların oraya tıkılıp kaldığını, bunun beraberinde trafik sorunu çıkardığını ve çöplerin toplanmadığını görüyoruz. Ben kokuyu ilk 5 sorun arasına koymam. Tunç Bey bugün beni çağırsa yine dolaşırız. Geçen sene Fuar’ın açılış zamanında keyifli bir yemek yemiştik, sonra beraberinde fuar açılmadan önce yeni açılacak kapı vardı, ona bakmıştık.Sonra Kemeraltı’na gitmiştik. Orada hem milletvekili olmanın sorumluluğunu taşıyordum hem de Tunç Bey ile iki farklı partinin temsilcisinin ziyareti vardı. Bir daha çağırsın bir daha giderim. Hiçbir CHP belediye başkan adayını rencide edici bir şey söylemedim. Tek dediğim daha iyi bir belediye başkanı olacağımı söyledim. Karşı taraf biraz daha rencide edici kelimeler kullandı ancak olsun siyasetin içinde bunlar da var. Bundan sonra mevcut belediye başkanları, ilçe başkanları , ilçe başkan adayları beni nereye çağırırsa konuşurum. Önemli olan İzmir’in kazanması, İzmir’in menfaatleri” diye konuştu.

İdolünün Behçet Uz olduğunu belirten Özlale, “Tunç Bey Ümit Bey’in adaylığını İstanbul ve Ankara için pazarlık olarak görüyorum dedi. İzmir hiçbir zaman Ankara ve İstanbul’un pazarlık unsur olamayacağı kadar büyük bir şehirdir. Hayalimdeki belediye başkan adayı kim derseniz Behçet Uz derim. Onun vizyonunu 2024 yılında İzmir’e getirmek isterim” dedi.

Haber :Gürkan Genç

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu