Sırada Bodrum ve İstanbul Sanat Fuarları var

 

İzmir Kepler Pavilion’da gerçekleşen “Spirituel Seanslar” adını verdiği resim sergisi büyük ilgi gören çok yönlü sanatçı Yağmur Bağlar mayıs başında İzmir Sanat ve Antika Fuarı’nda yeni bir koleksiyonla yer aldıktan sonra Bodrum ve İstanbul Sanat Fuarlarına katılacak.

Bağlar “Özellikle son iki resim koleksiyonumda psikoloji ve mistisizm hakim diyebilirim. Varoluş üzerine olan sorgulamaları, duygusal deneyimlerimizi, psikolojik süreçleri görsel biçimlemeye dönüştürerek ifade etmeye çalıştım. Bu iki koleksiyonum kendimle olan seanslarımın dışavurumuydu.  Özellikle de tanrıyı ve yaratılışı sorgulamaya, kendini bulmaya, ruhsal eğitmenlerimiz ile tanışmaya ve rehber ruhsal hayvan olgularına yer vermeye çalıştım” diyor.

Yağmur Bağlar kimdir?

Yağmur Bağlar 25 yaşında. İzmir’de doğup büyüdü. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi’nde eğitim aldı. Daha sonra moda tasarım alanında kumaş , kalıp ve dikim becerilerini geliştirmeye odaklandı. Bu çalışmaları yeni kurduğu AME DESS markası altında sergiliyor. NFT eser üretme denemelerine de devam eden Bağlar  “Spirituel Sessions”  koleksiyonu ile birçok sanatsal etkinliğe katılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu