“Şehrin İyi Hali” İzmir’de

Akbank, daha fazla gencin gönüllü çalışmalara katılmasını teşvik etmek üzere gerçekleştirdiği Şehrin İyi Hali turnesi kapsamında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde öğrencilerle buluştu.

Etkinlikte karikatürist Erdil Yaşaroğlu, oyuncu Begüm Kütük Yaşaroğlu, müzisyen Nilipek ve akademisyen Prof. Dr. Itır Erhart da yer aldı. Buluşmada gönüllülük odaklı sohbetler, Nilipek’in akustik performansı ve ileri dönüşüm atölye çalışması gençlerden yoğun ilgi gördü. 

“Sürdürülebilirlik insan için, hepimiz için” vizyonuyla çalışmalarına devam eden Akbank, gençlerin gönüllü olarak toplumsal sorunlara çözüm üretmelerini ve bireysel gelişimlerini güçlendirmelerini sağlayan Şehrin İyi Hali ile yeni bir kampüs etkinlik serisine imza attı.

Şehrin İyi Hali turnesinin Eskişehir ve Muğla’nın ardından üçüncü durağı İzmir oldu. 

13 Mayıs’ta İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde düzenlenen Şehrin İyi Hali etkinliğinde karikatürist Erdil Yaşaroğlu ve oyuncu Begüm Kütük Yaşaroğlu bireysel farkındalığa ve topluma katkı sağlama yolculuklarına dair sohbette bir araya geldi. Müzisyen Nilipek. ise, sürdürülebilirlik ve gönüllülüğe bakışını paylaştığı sohbetin ardından akustik bir performans ile üniversite öğrencilerine keyifli anlar yaşattı. Proje danışmanı, akademisyen Prof. Dr. Itır Erhart’ın moderasyonuyla gerçekleşen söyleşiler sonrası Toplum Gönüllüleri Vakfı liderliğinde üniversite öğrencilerinin katıldığı bir ileri dönüşüm atölyesi gerçekleştirildi. 

Akbank, Şehrin İyi Hali internet sitesi üzerinden online içerikler ve videolarla da gençleri gönüllülük alanında bilinçlendirmeyi sürdürecek. 

Şehrin İyi Hali hakkında

Akbank’ın 2015 yılında başlattığı Şehrin İyi Hali projesinde şimdiye dek 22 bini aşkın üniversite öğrencisi toplumsal sorumluluk projelerine katkı sundu. 

Böylece gençler sürdürülebilir bir dünya için emek verirken aynı zamanda liderlik becerilerini, empati yeteneklerini ve sorumluluk duygularını geliştirdi. 

Projenin sosyal etkisini ölçmek üzere bağımsız bir araştırma kuruluşu tarafından hazırlanan rapora göre, Şehrin İyi Hali için yapılan her 1 TL’lik yatırım 4,38 TL’lik sosyal değer yarattı. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu