Özgür Özel tavşan aday mı?

 

Özgür Özel tavşan aday mı?

Yoksa dünyada benzeri olmayan, Cumhuriyeti kuran, 100 yıllık bir partinin başında, kalıcı genel başkanlık yapacak gerçek bir CHP Genel Başkan adayı mı?

Tavşan Aday; gerçek adayın seçilebilmesi için, geçici olarak ortaya sürülen “geçici-ara aday” demektir.

Özgür Özel’in ismini ilk olarak ortaya atan Ekrem İmamoğlu oldu.  Bu nedenle de “tavşan adaylığa” daha yakın görünüyor. Aksi halde, Kemal Kılıçdaroğlu karşısında bir şansı olmadığı biliniyor.

Yani Özgür Özel, 5 Kasım’da yapılması düşünülen, CHP Olağan Büyük Kurultayı’nda, yerini ilerde Kemal Kılıçdaroğlu ya da Ekrem İmamoğlu’na  CHP Genel Başkanlığı’na devredecek bir aday olacak.

Bunu da bugün CHP Genel Merkezi’nde açıklayacak.Özel Kemal Kılıçdaroğlu ile de bir görüşme yaptı. Daha önce söz verdiği gibi, Kurultay’da Genel Başkanlık için aday olduğunu ilk kez Kemal beye açıkladı. Adaylık açıklamasını Genel Merkez binasında yapıp yapamayacağını sordu. Kılıçdaroğlu demokratik bir yaklaşım sergileyerek, kendi koltuğuna aday olan Özgür Özel’in, adaylık açıklamasını genel merkezde yapmasına izin verdi.

Mustafa Balbay konu ile ilgili “Arta kalan hoşgörünüze sığınarak sormadan edemiyoruz: Özel’i bir tavşan aday olarak öne sürüp… Öteki aday adaylarını onunla etkisizleştirip… Özel hayli yol alıp öne geçince… Özel’in, “Ben uğruna gözyaşı döktüğüm genel başkanım Kemal Kılıçdaroğlu adına fedakârlık yapıyorum” demesi gibi bir plan mı var?”diyor.

Özel’in adaylık açıklamasından sonra, CHP TBMM Grup Başkanlığı’ndan istifa etmesi bekleniyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu