O da Tekfen, klasik müzik sezonunu Ege’de açıyor

 

Tekfen Filarmoni’nin kuruluşunun 30. yılında müzik tutkusunu oda müziğine de taşımasıyla geçtiğimiz sene hayat bulan “O da Tekfen”, Eylül ayında İzmir’de iki konser vermeye hazırlanıyor. Barok dönemden  günümüze uzanan geniş yelpazede oda müziğin en güzel örneklerini, farklı çalgılardan oluşan oda müziği topluluklarıyla sunan O da Tekfen, ilk önce 10 Eylül’de Şirince’de gerçekleştirilecek olan 10. Klasik Keyifler Müzik Festivali’nde ardından 15 Eylül’de İzmir’de sezona start verecek  

10. Klasik Keyifler Müzik Festivali kapsamında 10 Eylül’de Selçuk Efes Kent Belleği Müzesi’nde konser verecek O da Tekfen, Cumhuriyet erken dönem bestecilerinden Faik Canselen’in Yaylı Dörtlü’sünü ilk defa seslendirecek. Keman ve viyolonselin başrolde olacağı konserde müzikseverlerle Ulvi Cemal Erkin’in Yaylı Dörtlü’sünün 1. ve 2 bölümlerini  de dinleyebilecek. Bu programda O da Tekfen’i oluşturan Yağız Erarslan (keman), Yiğit Uğurlu (keman), Hüseyin Mehmetoğlu (viyola) ve Serdar Mamaç’tan oluşan kuvartetin konseri  saat 13:30’da başlayacak.

15 Eylül Cuma akşamı ise, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde İzmirli klasik müzik severler O da Tekfen’i bu sefer trio olacak dinleyecekler. Beethoven’ın “Mi bemol Majör, Op. 3 Yaylı Trio”, Penderecki’nin “Yaylı Trio” ve Anton Rubinstein’ın “Melodi Op. 3 No. 1” eserlerinin seslendirileceği konserde Murat Erginol keman, Hüseyin Mehmetoğlu viyola, Serdar Mamaç viyolonsel ile sahne alacak.  Konserin başlama saati ise 20.30.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu