Nesim Levi anısına satranç turnuvası

11-12 Mayıs tarihlerinde Atatürk Lisesinde bu yıl 8. düzenlenen Satranç turnuvası genç beyinlerin mücadelesine sahne oldu.

Alsancak Koruma ve Güzelleştirme Derneği tarafından düzenlenen ve gelenekselleşen satranç turnuvası   bu sene yeni kaybettiğimiz ve satranç turnuvalarını başlatıp 8 yıldır koordine eden Nesim Levi anısına yapıldı.

Çeşitli yaş gruplarından 154 çocuğun katılımıyla düzenlenen turnuvada aileler de büyük heyecan yaşadı. Turnuvanın sonunda 8 yaş ve altı kategorisinde Deniz İrteş, 10 yaş ve altı kategorisinde Sarp Tören, 14 yaş ve altı kategorisinde de Can Soydan birincilik ipini göğüslediler.

 İzmir için yaptıkları çalışmalarla göz dolduran, kültür ve sanat etkinliklerine önem veren özellikle genç jenerasyonlar üzerine yaptığı çalışmalarla takdir toplayan İzmir Aşkına Derneği bu anlamlı organizasyonda 154 genç yarışmacının iki gün boyunca öğle yemeklerine destek oldu.

Turnuva sonunda İzmir Aşkına Derneği adına yönetim kurulu üyesi Fadime bilir ve İlgi Oğuzbayır dernek üyeleri ve İzmir gönüllüleri adına Alsancak Derneği Başkanı Dilek Olcay’dan teşekkür plaketini aldı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu