“Nefes” sergisi Ada Modern Sanat Galerisi’nde

Kuşadası Belediyesi ile Kuşadası Altın Güvercin Kültür Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) iş birliğinde kurulan Ada Modern Sanat Galerisi’nde sanatçı İrfan Okan’ın “Nefes” isimli resim sergisi sürüyor.

Küratörlüğünü sanat yazarı İbrahim Karaoğlu’nun üstlendiği sergide doğasal güzelliğin ve dünyevi varoluşun da geçiciliğine göndermeler yapılıyor. Sergide sanatçı, resminin özünü doğanın nefesine indirgeyerek adeta bir sanat şölenine dönüştürüyor.

Yıllardır, peyzajın derinlik etkisini, psikolojik algıya olanak verecek bir düzenleme anlayışına göre yorumlayan ressam İrfan Okan’ın “Nefes” konseptiyle düzenlediği sergisinde yenilik arayışlarıyla yüklü resimleri yer alıyor. 

dav

KUSAV Başkanı Levent Köylü sanatçı İrfan Okan’ın eserlerinin Ada Modern Sanat Galerisi’nde 10 Kasım tarihine kadar görülebileceğini ifade etti.

İrfan Okan kimdir?

İrfan Okan 1960 yılında izmir’de doğdu. 1982’de Trakya Üniversitesi Çanakkale MYO seramik bölümü’nü, 1987’de Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi resim bölümünü bitirdi. 1990 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans yaptı. 1992’de aynı okulun litografi atölyesinde araştırma görevlisi oldu. 1997’de yine aynı okulda yardımcı doçent ünvanını aldı.2022 yılında emekli olan Okan 1996 dan bu yana çok sayıda sergi açmıştır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu