Narlıdere’de 2.Kitap ve Kültür Günleri

Narlıdere Belediyesi’nin Tarihi Yukarıköy’de gerçekleştirdiği 2.Kitap ve Kültür Günleri’ne yoğun katılım oldu.Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, tüm katılımcılara teşekkür ederek, “İki gün boyunca ülke gündemini, sanatı, edebiyatı ve eğitimi Narlıdere’mizde konuşacağız. Bizim için buraya gelmeniz bizler için çok değerli. Yukarıköy’e hoş geldiniz. Biz biliyoruz ki kültür, sanat ve bilim nereye giderse gelişim ve değişim de oraya gider. Tarihi Yukarıköy’de 4 yıldır gerçekleştirdiğimiz çalışmaların ardından burada böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz. İnanıyor ve biliyoruz ki hala özünü koruyan ve geçmişin mirasını içinde barındıran Yukarıköy’ümüz nice kültür sanat etkinliklerine ev sahipliği yapacak” dedi.

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, geçmiş dönem CHP Milletvekilleri Aykut Erdoğdu, Zeynep Altıok Akatlı ve Yıldırım Kaya, CHP Narlıdere İlçe Başkanı Mesut Durgun, Belediye Meclis Üyeleri, yazarlar, gazeteciler ve STK’ların temsilcilerinin katıldığı programda kitap stantları, söyleşiler ,okur-yazar buluşmaları  gerçekleştirildi.

Narlıdere Belediyesi 2.Kitap ve Kültür Günleri’nin ilk günü, Tarihçi Yazar Pelin Batu ve Müzisyen Haluk Çetin’in müzik ve şiir dinletisiyle sona erdi. Narlıderelilere unutulmaz bir gece yaşatan iki isim; Nazım Hikmet, Atilla İlhan ve Orhan Veli gibi usta isimlerin dizelerini sanatseverlerle buluşturdu.

Narlıdere Belediyesi 2.Kitap ve Kültür Günleri bugün de  devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu