Murano’s Çeşme’ye yıldızı ile geldi

 

İsmini Venedik’e 1,5 kilometre uzaklıktaki cam adası olarak tanınan Murano adasından alan Murano’s Kitchen, görkemli bir açılış ile Marriott International otel grubunun lüks otel kategorisindeki Reges, a Luxury Collection Resort & SPA otelde konuklarını ağırlamaya başlayan Murano’s Kitchen “Summer Lux” konsepti ile ikinci şubesinde özel bir gecede buluştu.

İtalya’nın Perugia şehrinde ve Michelin rehberinde yer alan Ristorante Alterego restoran şefi Michele Serafini’nin mutfak koordinatörlüğünde A La Carte ve Güney İtalya’ya özgün tadım menülerini Ege’nin yaz akşamlarında misafirleriyle buluşturan Murano’s, pizza çeşitlerinden et yemekleri ve deniz ürünlerine kadar geniş yelpazedeki menüsü ile denize sıfır konumda romantik akşamlara unutulmaz bir tat bırakacak.

Fulya Perçin Yonuk ve Hasan Yonuk tarafından 2017 yılında kurulan İzmir’in İtalyan’ı Murano’s Kitchen, yaz döneminde de Çeşme’ye iz bırakacak.

Murano’s Kitchen, Çeşme’deki yeni şubesinde de İtalyan usulü pizza ve makarna çeşitlerinden et ve deniz ürünlerine kadar farklı tatlar konukların beğenisine sunuluyor. İşletme adına en taze, en kaliteli ürünleri; en doğru bölge ve üreticilerden tedarik ettiklerini söyleyen Fulya Perçin Yonuk, “Tüm ürünler en doğru pişirme teknikleri kullanılarak hazırlanıyor ve yine en iyi sunumlarla misafirlerinin masalarına gidiyor. Murano’s Kitchen’da mevsimsellik çok önemli. Bu doğrultuda İzmir Alsancak’taki işletmemizde yılda 4 kez menü değişiyor” dedi. İşletmeye özel meşe odununda elle açılan 24 saat mayalanmış hamur ile Roma tipi ince hamur pizzanın 450 derece sıcaklıkta piştiğini söyleyen Yonuk, pizza sosunun coğrafi işaretli Campania bölgesinden Dettina ve San Marzano domateslerinden elde edildiğini kaydetti. 

“Çeşme’ye Bekliyoruz”

 Şef Michele Serafini’nin mutfak koordinatörlüğünde, İtalyan mutfağının Türkiye’deki en iddialı markalarından olan Murano’s Kitchen’ın menülerinin ‘En iyi malzemelerle en yalın şekilde pişirme’ ve ‘Yöresel çeşitliliği ön plana çıkarma’ anlayışıyla oluşturduklarını vurgulayan Fulya Perçin Yonuk, bu yaz tüm İzmirlileri Çeşme’de, Murano’s Kitchen “Summer Lux” konsepti ile A La Carte ve Güney İtalya’ya özgün tadım menüleri ile birlikte ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını söyledi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu