Modanın kalbi İzmir’de atacak

İzmir IF Wedding Fashion’ın basın lansmanı düzenlendi. Gerçekleştirilen lansmanda tekstil dünyasının önce gelen isimleri bir araya geldi. İki gün boyunca devam edecek olan etkinlikler kapsamında , gelinlik, damatlık, abiye giyim ve tekstil baskı teknolojileri tanıtılacak.

 

EGSD’nin 17 yıldır İzmir Büyükşehir Belediyesi’yle birlikte düzenlediği fuarlara yenilerini ekleyerek sektöre hizmet vermeye devam ettiğini ifade eden Ertuğrul, “31. kuruluş yılı içerisinde olan EGSD’nin misyonu sektörümüzün gelişmesi için faaliyetler gerçekleştirerek üyelerine ve sektöre fayda sağlamak için bu hedef doğrultusunda ilerliyoruz. Sektörümüze değer katan bir Wedding fashion fuarının yanında fashion prime tekstil, hazır giyim tedarikçileri ve teknolojileri fuarcılık paydaşlarıyla gerçekleştirilen etkinlikler büyük önem taşımaktadır. Ülkemiz ihracatının lokomotif gücü olarak bilinen hazır giyim ve konfeksiyon sektörü kendimiz için gerçekten önemli bir iş alanıdır. Sektörümüz yüzde 60 oranındaki kadın istihdamıyla yine ayrı bir öneme sahiptir. Tekstil sektörü yüksek branşlarından gelinlik ve abiye giyim sektörlerinin ihracatının ülkemize sağladığı ekonomik katkı gerçekten her geçen yıl daha büyük bir ivme kazanmaktadır.  Fuarlar yeni pazarlara açılmak için önemli buluşma noktaları. İZFAŞ tarafından yıl boyunca gerek yurt dışında ve gerekse ülke genelinde gerçekler tanıtımlar sayesinde kentimize yeni alıcılar gelmekte ve yıl boyunca ziyaretler iş birlikleri devam etmektedir. 21-24 Kasım tarihlerinde 17 kez gerçekleştirilecek olan gelinlik damatlık ve abiye giyim fuarımızın öncesinden bugün ve yarın gerçekleştirilecek olan etkinliklere katılan tüm firmalara başarılar dilerim” diye konuştu.

Modanın bir yanı sanayiye ve teknolojiye diğer yanı tasarım sanat ve estetiğe uzanan çok özel bir sektör olduğunu dile getiren Başkan Soyer, “Bir yerde moda ekonomisinin gelişmesi aslında oranın birçok alanda da gelişmiş olduğunu gösterir. O nedenle İzmir’in ekonomi sektörlerinin kalbi modadır. İzmir’in kalbi Mimar Kemalettin’dir. Ülkemiz genç ve yaratıcı nüfusuyla bu sektörün dünyaki liderlerinden biri haline gelecektir. Biz İzmir’in yerel yönetimi olarak, bu konuda önümüze çıkan tüm engelleri kaldıracağız. Sektör önde biz arkada, bu sektörü daha iyi bir yere getirmek için elimizi taşın altına koyacağız. İzmir’i modanın merkezi yapmakta kararlıyız. Ülkemizdeki gelinlik üretiminin yüzde 70’i İzmir’de gerçekleşiyor ve bu hacim her yıl daha da büyüyor. Bu yıl If Wedding’de yurt içi ve yurt dışından 223 firma yer alacak. İçinde bulunduğumuz ekonomik kriz duvarını delip geçmenin tek bir yolu var. Bu ülkenin özgür ve üretken insanlarına bu konuda ihtiyaç var”dedi.

Haber:Gürkan Genç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu