Merhaba Buluşmaları’nın konuğu Sedef Kabaş

MERHABA BULUŞMALARI’NIN KONUĞU SEDEF KABAŞ

 

Sevmedya Yayın Grubu’nca yayınlanan Merhaba Dergisi’nce düzenlenen “Merhaba Buluşmaları”nın Şubat ayı konuğu Sedef Kabaş olacak.

16 Şubat 2024 Cuma günü saat 19:00 da Alsancak’ta Ragıp Paşa Konağı içinde yer alan Per La Vita Bistro Cafe‘de Kabaş “Güçlüklerden Güçlenerek Çıkmak” söyleşisi sonrası katılımcıların sorularını yanıtlayacak, kitaplarını imzalayacak.

Etkinlik için basın mensupları dahil 0 543 562 96 72 telefona rezervasyon gerekiyor.

 

 

 

Sedef Kabaş :

Gazeteci, haber sunucusu, televizyon programcısı, iletişim ve siyaset bilimci, eğitmen ve danışmanı.

1997 yılından itibaren çeşitli televizyon kanallarında hazırlayıp sunduğu haber programlarında yaptığı söyleşiler ile tanınır. Türkiye’de siyaset, ekonomi, medya, akademi, sanat ve spor alanından tanınmış isimler ile 1500’den fazla röportaj yapmıştır.

8 Aralık 1968’de Londra’da doğdu 1992 de Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yükseköğrenim gördü ve mezuniyetinin ardından Boston Üniversitesi ‘nde Televizyon Haberciliği üzerine yüksek lisans yaptı.

Meslek yaşamına 1992’de kurucu ekibinde yer aldığı Power FM  radyosunda başladı. Power FM’de haber bültenlerini hazırlayıp sundu. 1995-1997 yılları arasında Atlanta’da CNN International’da gazeteci olarak çalıştı. Bu görevi sırasında Ortadoğu, Avrupa ve Balkanlar ile ilgili haberler hazırlayan Kabaş, bu kurumda çalışan ilk Türk gazeteci idi.

1997 yılından itibaren Türkiye’de NTV, ATV, TV 8, SKY kanallarında televizyon programları hazırladı. “Almanya’da Türk Döneri” başlıklı haber ile CNN Dünya Raporu Konferansı çerçevesinde dağıtılan “En İyi Haber Ödülü”‘ne değer görüldü.

1990’larda sunduğu Portreler programında birçok ünlü konuk ağırladı. Programında ağırladığı konukların bazıları: Cem KaracaAhmet KayaRecep YazıcıoğluGazanfer ÖzcanCüneyt ArkınTarkanSakıp SabancıHulki AktunçÜzeyir GarihHayrettin KaracaAvni ArbaşMümtaz Soysal ve Uğur Dündar‘dır. Portreler” programıyla “1999 Diyalog En Başarılı Sunucu Ödülü aldı.

2002 yılında Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümünde doktora eğitimine başladı. 2007 yılında “Günümüz Türk basınında gazeteciler bağlamında söyleşilerin nitel bir değerlendirmesi” başlıklı doktora tezini sunarak doktor unvanını aldı. Tezinde, haber aktörü ya da kaynağı olarak medya içeriklerinde sıklıkla yer alan “söylem seçkinleri” olarak adlandırdığı kimselerin kamuoyunun algılarını şekillendirmedeki rolünü sorguladı. 2001 ve 2011 yılları arasında Pera İstanbul, Bahçeşehir Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi ve İstanbul Akademi gibi birçok kurumda medya ilişkileri, ses ve beden dili, diksiyon, sunum becerileri, etkili haber yazımı, röportaj teknikleri konusunda ders verdi. TRT 2 de televizyon, radyo, basın, reklam ve internet dünyasındaki gelişmelere odaklanan Medya Medya isimli programı hazırlayıp sundu.

NTV’de başlayıp TV8 ve Skyturk’te sürdürdüğü Sesli Düşününler adlı programda edebiyatın ünlü kişilerini konuk eden Kabaş, bu programdaki söyleşilerini aynı isimle kitaplaştırdı. Kabaş, bu kitap dışında “Zamanı Dize Getirenler” (2005), “41 Kadın 41 Öykü – İpek Dokulu Başarılar” (2007), “60 Kadın 60 Öykü – İpek Dokulu Başarılar” (2008), “Soru Sorma Sanatı” (2009), “Hayatını Seçen Kadın-Hocaların Hocası Nermin Abadan Unat” (2010) ve “Muazzam Muazzez-Muazzez İlmiye Çığ” (2016) “Yandığın Yoluna Işık Olur” (2023) adlı kitapları yayımladı.

2007 yılında “Sedef Kabaş Eğitim, Koçluk, Danışmanlık” şirketini kurdu. Bu şirkette üst düzey yöneticilere iletişim koçluğu yapmakta, şirketlere iletişim ve medya alanında eğitimler vermektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu