Menemen’de Mustafa Kemal Sönmez, CHP’den Menemen aday adayı..

Mart 2024 yerel seçimine 5 ay kala İzmir siyasetinde de kulisler adaylıklar için hareketlenirken son olarak CHP’nin 2019 seçimlerinde kazandığı ancak yaşanan ‘yolsuzluk’ ve ‘rüşvet’ süreçlerinde kura yoluyla AK Parti’ye geçen Menemen’de bir isim belediye başkanlığı için yola çıktı.

Mustafa Kemal Sönmez bugün düzenlediği basın toplantısında CHP’den Menemen Belediyesi için aday adayı olduğunu açıkladı. Sönmez, ön seçim konusunda da iddialı konuşarak “Halkın kantarına çıkmaya hazırım” dedi. 

Mevcut yönetimin politikalarının kendilerine ‘yapılmaması gerekenler’ noktasında yol gösterdiğini belirten Sönmez, “Burada doğup büyüdüm ama bu Menemenli olmak demek değil. Menemenli olmak, buraya katma değer sağlamak, derdiyle dertlenmek ve bir çivi çakmayı istemekle oluyor. Menemen’de neler yapılmayacağını çok iyi biliyoruz. Bir yola çıktık ve Menemen’de mevcut bir belediye yönetimi var. Bu yola çıktıysak daha iyisini yapacağımız içindir. Mevcut yönetimin yaptıklarını görüyoruz ve onlar bize yapmamamız gerekenler konusunda kılavuz oluyor” dedi.

Yaklaşık  iki yıldan bu yana ‘satış’ çıkmazıyla gündeme gelen ve tartışmaların odağında olan Seyrek satışlarına da değinen Sönmez, “Toplantıyı Seyrek’te yapmamızın bir nedeni var. Biz, Menemen’in yerelden kalkınmasını istiyor ve katma değerin Menemen’de kalmasını istiyoruz. Burada arazilerimiz satılıyor.  Evet tabii ki satılabilir ve yatırımlar yapılabilir. Ama ben bu konuda Menemen halkının bilgilendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ben belediye başkanı olduğumda böyle bir durum yaşanamayacak, bilgilendirmeler yapılacak” diye konuştu.

Mevcut yönetimin bütçe kullanımına ilişkin de tepki gösteren Sönmez şunları söyledi;

“Aydın Pehlivan benim abimdir. Ancak ben yanlışları gördüğüm ve daha iyi yapacağımı düşündüğüm için yola çıktım. Belediye başkanı olursam her ay basın ile toplantı yapacağım. Bu buluşmaların amacı da basının bizi bir ay izlemesi sonucunda neleri eksik yapmışız onu belirleyip Menemen’e daha hızlı hizmeti nasıl görürüze bakmak isterim. Şu an aday adayıyım ama hayalim belediye başkanı olmak. Menemen’i rögar kapaklarına kadar bilirim.  Bugün görev yapan arkadaşlardan daha iyi yapacağıma inanıyorum. En azından üzerime vazife olmayan şeyleri  belediyenin kasasına yüklemem. Menemen’de son dönemde 5-6 milyarlık işler yapıldı. Bunlar satışlarla yapıldı. Satılan arazilerin parasıyla Menemen’de 5 bin 500 konut yapılabilir. Bunların içinde sosyal donatıları, spor alanı, kültür merkezi ve kütüphane gibi donatı alanları yapılabilir. Yani bugün o satışlarla 5 bin 500 dar geliriyle konut yapılabilirdi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu