“Kuşadası’nı ya kurtaracağız ya kaybedeceğiz”

DEVA Partisi Aydın İl Başkanı Av. Behçet Alp, yaklaşık 300 kişiyle birlikte İYİ Parti’ye katıldı. Alp, Kuşadası Belediye Başkan Adayı gösterildi.

Alp’in düzenlediği “Gençlik Buluşması” adeta mitinge döndü. Sayıları bini aşan gençler, Alp’le buluşmak için salona akın etti.Salon doldu taştı.
 
Hafta sonu düzenlediği Kadınlar Buluşması’yla büyük ses getiren İYİ Parti Kuşadası Belediye Başkan Adayı Behçet Alp, bu kez çok daha fazla katılımın gerçekleştiği Gençlik Buluşması düzenledi. Beyaz Saray Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte salon doldu taştı, coşku en üst seviyeye çıktı.

Yerel müzisyen Yusuf’un mini konseriyle başlayan Gençilk Buluşması’nda ilk konuşmayı İYİ Parti Kuşadası İlçe Başkanı Müge Başakçı yaptı. Başakçı, Behçet Alp’le belediye başkanlığını kazanacaklarını söyleyerek, “Kuşadası 1 Nisan’da İYİ Parti’nin belediyecilik anlayışıyla tanışacak.” dedi.

Ardından tezahüratlarla kürsüye çıkan Behçet Alp, mevcut belediye yönetimini ve Ömer Günel’i sert bir dille eleştirdi. Kuşadası tarihinin en karanlık dönemlerinin yaşandığını dile getiren Alp, “İlçemize hizmet etmediği gibi etrafına kin ve nefret tohumları saçan, kendinden olmayana korku iklimi yayan, ilçemizde huzuru bırakmayan yönetimdeki karanlık zihniyet tüm değerlerimizi bir bir talan ediyor. En temel belediyecilik hizmetlerini dahi yerine getirmediler.” dedi.

YAPAMAZSIN KARDEŞİM!

Ömer Günel’in oğluna beach club yapmak için Milli Park’ın girişindeki sahil şeridini işgal ettiğine dikkat çeken Alp, “Beyefendi en son geçtiğimiz haftalar milli parkın girişindeki sahil şeridine de çöktü. Neymiş, oğluna beach club yapıyormuş. Vatandaş Güzelçamlı’da yaptığı toplantıda bu durumu eleştirince de ‘benim ticaret yapma hakkım yok mu?’ diye horozlanıyor. Yok kardeşim, senin ticaret yapmaya, oğluna sahilimizi peşkeş çekmeye hakkın yok.” sözleriyle sert çıktı.

“KUŞADASI’NI YA KURTARACAK YA KAYBEDECEĞİZ!”

31 Mart seçimlerinin, Kuşadası’nın kurtuluş günü olacağını belirten Alp, “31 Mart günü yerel seçim olmanın ötesinde Kuşadası’nın kurtuluş günü. Ya Kuşadası’nı kurtaracak, ya da güzel ilçemizi kaybedeceğiz. Bu seçim bir genel seçim değil, parti seçimi değil. Hizmet seçimi. Adaylar önemli. Kadrolar, projeler önemli. En önemlisi de kentin anahtarını nasıl bir zihniyete teslim edeceğiz, işte bunun seçimi.” dedi

Mevcut belediye yönetiminin tanıtım çalışmalarına dahi tahammülsüz olduğunu söyleyen Behçet Alp, “Bakın, şehrin her yerini fotoğraflarıyla donattı. Boş bir tane billboard bırakmadı. Bu billboardlar kamu malı. Parasını vermeden oraları kullanamaz. Veriyor mu! Hiç sanmıyorum. Buna servet dayanmaz. Biz kendi imkanlarımızla afişler bastırdık. Billboardlarda yer olmadığı için gönüllülerimizin evlerine, duvarlarına asıyoruz. Ama ne yapıyorlar? Bir ekip kurmuşlar, akşamları afişlerimizi toplatıp yırttırıyorlar. Buna dahi tahammülleri yok. Kardeşim, şehrin her yerinde zaten siz varsınız. Nedir bu tahammülsüzlük! İsterseniz gökyüzünü donatın, yine de gidiyorsunuz. Bu halk sizin gerçek yüzünüzü gördü. Bu arada bir söz vermek istiyorum. Biz göreve geldikten sonra hiçbir yerde benim fotoğrafımı ve adımı görmeyeceksiniz. Yaptığımız afişlerde sadece Kuşadası Belediye Başkanlığı yazacak. Belediye Başkanının halkın parası ile kendi reklamını yapma lüksü yoktur.” diye konuştu.

Belediye personelinin seçim çalışmalarında zorla çalıştırıldığını kaydeden Alp, “Son günlerde iyice saçmalamaya başladılar. Belediye personelini zorla izne çıkartıyorlar. Neymiş, beyefendinin seçim çalışmalarına katılmak zorundalarmış. Belediye yerine CHP ilçe binasında mesaiye başlıyorlar. Bir de hangi personel Facebook’ta fotoğraflarını beğeniyor, bunu takip ettiriyorlar. Sıkıyorsa beğeni yapma. Çekin kirli ellerinizi belediye personelinin üzerinden. Rahat bırakın insanları. Söz veriyorum. Bizim dönemimizde belediye personeli rahat bir nefes alacak. Kuşadası’nda büyük bir korku iklimi var. İnsanlar bize selam vermeye, fotoğraf çekilmeye korkuyorlar. Çünkü ertesi gün zabıta kapısında. Sosyal medyada fotoğraflarımızı beğenenleri takip ediyorlar. İnsanlar korkuyor. Biz herkesi kucaklayacağız. Kuşadası’na huzur gelecek. Yüzler gülecek. Kimse ötekileşmeyecek. Yarınlara umutla bakacağız. Kuşadası’nda değişim iradesine ilişkin ok yaydan çıkmıştır. Bu rüzgarın yönünü hiçbir güç değiştiremez. El ele verecek ve başaracağız.” diye konuştu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu