Kültür 68 Kütüphanesi hizmete açıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı kapsamında kente kazandırılan Kültür 68 Kütüphanesi’nin açılışını yaptı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “öğrencilerin ders çalışmak ve kitap okumak için ihtiyaç duydukları ideal mekanlar yaratma” hedefi doğrultusunda hizmete giren kütüphane, aynı zamanda Kültür 68 Derneği iş birliği ile 68 kuşağının genç nesillere tanıtılmasında da rol oynayacak.

Konak Center içinde yer alan kütüphanenin açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 68’lilerin kendini feda eden bir kuşak olduğunu belirterek, “Bu kadim kültürün evlatları 1920’lerde yine kendilerini feda ederek, vakfederek üzerinde yaşadığımız ve vatan diye tarif ettiğimiz bu toprakları bize bıraktılar. 68’ler belki de insanlığın biriktirdiği en büyük erdemlerin, değerlerin süzülerek bu topraklara aktarılmak istendiği bir zaman dilimiydi. Ve her birinin aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum” dedi

Kültür 68 Derneği Başkanı Oktay Kaynak ise, “Bu kütüphane İzmir’in 10 yıllık geleceğini dizayn eden, kuran ve kurmakta olan bir vizyonunun, başkanımızın ürünüdür. Öyle isabetli bir proje olduğunu somutlaşınca daha iyi anladık. Sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Çok mutlu olduk. Bir ülke insanlığın biriktirdiği bilgiyi potansiyel zekalarıyla birleştirirse o ülke geleceği inşa eder. Geleceği inşa edenleri inşa edemezseniz, geleceği inşa edemezsiniz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu