Kıvanç Karadeniz; “Çocukluk hayalimi gerçekleştiriyorum!” 

 

Masterchef’in başarılı ve sevilen yarışmacılarından Kıvanç Karadeniz, hem çocukluk arkadaşı hem de ortağı Anıl Üge ile memleketinin coğrafi işaretli yemeği olan Denizli Tandır Kebabı’nı İstanbul’a getiriyor!

Nisan ayında açılacak olan restoran Kadıköy’de faaliyet verecek. Restoran fikrinin çocukluk hayali olduğunu söyleyen Kıvanç Karadeniz hayalini gerçekleştirmek için kollarını sıvadı.

“Uzun zamandır restoran açmak hayalimdi. İki yıl üst üste Masterchef yarışmasında yarıştıktan sonra restoran açmak benim için kaçınılmaz oldu. Bu süreçte de en doğru karar memleketimin Denizli Tandır Kebabı’nı İstanbul’a taşıma fikri oldu. Hem arkadaşım hem de ortağım olan Anıl Üge ile restoran açma planları yapmaya başladık, hiç kararsızlığa düşmeden tabiki “Denizli Kebabı’nı” İstanbul’a getirmeye karar verdik. Denizli Tandır Kebabı’nın yanında Ördek Tandır’da yapacağım. Denizli’nin yöresel ürünleriyle de farklı dokunuşlarla misafirlere unutulmaz bir deneyim yaşatmak istiyorum.” 

Anıl Üge “Kıvanç’la çocukluk arkadaşıyız. Arkadaştan öte bir dostluğumuz var. Üniversite zamanı farklı şehirlerde okumamıza rağmen dostluğumuz bitmedi. Ne zaman birbirimize ihtiyacımız olsa hemen yanında olduk. Bu sektörün hep lezzetin peşinde koşan müşteri tarafında oldum. Masterchef 2022 sezonunda Kıvanç sayesinde bu sektöre ilgi duymaya başladım. Hatta final tabağında Aslan Balığı kullanması gerekiyordu ve İstanbul’da bu balığı bulamamışlardı. Masterchef ekibinden aldığım telefonla hemen harekete geçip; dalgıç arkadaşıma balığı zıpkınla vurdurup, paketleyerek uçakla yarışma gününe yetiştirdim ve finali canlı canlı izleme şansım oldu. Sonrasında ise Kıvanç’la restoran açma planları yapmaya başladık, 20 yıllık dostluğumuzu Ticari Ortaklıkla da pekiştirmek istedik. Amacımız Denizli Kebabı’nı önce İstanbul’a sonrasında tüm Türkiye’ye daha sonrasında ise tüm dünyaya tanıtmak”şeklinde konuştu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu