İzmirli İzmir Gibidir

 

Merhaba Dergisi’nin Ragıp Paşa Konağı’nda düzenlediği “Merhaba Buluşmaları”na katılan Ferhan Sivri Avcı “Bu güzel şehre olan göçün bize uyum sağlamasını istiyoruz. İzmir’de yaşamak isteyen emeklisi beyaz yakalısı bu kentin değerlerine sahip çıkacak, İzmirli gibi yaşayacak. Aramıza katılanların İzmir’in sosyal yurttaş kimliğine bürünmeleri gerekiyor” dedi.

Özellikle üniversiteli gençlerin ilgi gösterdiği etkinlikte katılımcıların sorularına samimi cevaplar veren Avcı  “Kadın girişimciler derneğimiz üyeleri benim gibi İzmir’e karşı aidiyet duygusu ile bağlı önce İzmir’i düşünen kadınlardan oluşuyor.34 kadın üyenin de hedefi İzmirli Ruhu’nu dünyaya yaymak. Bize göre bu ruh, güzellikleri ön planda tutma, medeni, saygılı ve hoşgörülü bir yaklaşım benimseme ve sürekli olarak inovasyonu teşvik etme anlamına geliyor. Umudu ve iyimserliği yayarak, topluma umut veren bir taraf olmak için çalışıyoruz. Kentimizde sonra ülkemizde kötülüklerin hele ki kadın cinayetlerinin olmadığı, herkesin gelir pastasından pay aldığı bir dünya için mücadele ediyoruz. İzmir bir cazibe merkezi. Pandemi ve Deprem’de yeni gelen göçlerle bu bir kez daha kanıtlandı. Kaliteli Göç alıyoruz. Bu şehrin yaşayanları olarak bu merkezin nimetlerinden öncelikle biz yararlanmalıyız. İzmirli İzmir gibidir.” şeklinde konuştu.

Sevmedya Kurumsal İletişim Müdürü Berna Vatansever’in günün anısına Ferhan Avcı’ya  bir plaket takdim etmesi sonrası grup fotoğrafları çekildi.

Ferhan Sivri Avcı kimdir?

İzmirli Kadın Girişimci Ferhan Sivri Avcı Dergici Halkla İlişkiler şirketi ve Mek Ajans’ın yöneticisi olarak İzmir ve Manisa’da pek çok firmaya hizmet veriyor.  1994 yılında Hacettepe Üniversitesi’nde okurken Doğan Holding te başlayan Ankara ve İstanbul’da sürdürdüğü kurumsal hayattaki çalışma serüvenini 2005 yılında İzmir’e dönüp şirketini kurarak sonlandırdı. Halen amatör ruh ile profesyonel etkinlik yönetimi, pazarlama ve kurumsal iletişim danışmanlığı yapmaktadır.

İzmirli Kadın Girişimciler Derneği kurucu başkanı olmanın yanında Aktivist olarak Gündoğdu Rotary, Ege Çağdaş Eğitim Vakfı, Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Üyesi, İzmirli Anneler Moderatörü, TOBB Kadın Girişimciler etkinlik komisyonu üyesi, Uçan Süpürge Vakfı, Basifed yönetim kurulu üyeliği gibi birçok sivil toplum kuruluşunda aktif olarak çalışmaktadır.

Evli ve 18 yaşında bir kız sahibi olan Ferhan Sivri Avcı görev tanımları arasında en çok anne olmayı sevmektedir.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu