İzmir Aşkına 8500 Müzikali Fuar Açıkhava’yı salladı

 

 

Daha önce Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi, İstinye Art ve Sığacık Kaleiçi’ndeki performanslarıyla herkesin beğenisi ve takdirini kazanan İzmir Aşkına 8500 Müzikali Fuar Açık Hava Tiyatrosu’nu salladı.

İzleyenlerin dakikalarca ayakta alkışladığı gösteride İzmir Aşkına gönüllüleri İzmir’in 8500 yıllık tarihini görsel bir şovla seyircilere sundu. 92. İzmir Enternasyonel Fuarı Açık Hava Etkinlikleri kapsamında açılış gösterisini yapan İzmir Aşkına ekibi, profesyonellere taş çıkardı. İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin de heyecanla takip ettiği gecede deyimi yerindeyse tam bir görsel şölen yaşandı. Dans kareografileri ve sürükleyiciliği ile soluksuz izlenen gösteride İzmir Aşkına Gönüllüleri izleyenlere İzmir tarihi ile bilgiler aktardılar.  

Her yıl bir tema belirleyerek farklı müzikaller hazırlayan İzmir Aşkına Derneği geçtiğimiz yıl 3. Kuşak İzmirliler temasının ardından bu yılda İzmir’den gelip geçen tarihi isimlere sahip çıktılar. Herostratus’tan Aristides’e büyük İskenderden, Marcus Aurelius’a kadar İzmir’le bağı bulunan bir çok tarihi isme yer verilen gecede özellikle “HOMEROS İZMİRLİDİR” sloganıyla sosyal medyada da oldukça gündem olan ekip gösteri sonunda tüm İzmirlilere yüksek sesle Homeros İzmirlidir dedirterek hafızalara kazınmayı başardı. 

Gecenin sonunda bir rüyanın gerçekleştiğini belirten İzmir Aşkına Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Filiz Güleç şöyle konuştu; “Bu gece bizim için de İzmirliler için de çok özel bir gece. Bir rüya gerçek oldu. İzmirli bir grup fuar etkinliklerinin açılışında sahne aldı. Bu gecenin anlam ve öneminin tüm ekip arkadaşlarımız haftalar boyunca farkındaydılar ve bu disiplin ve aşkla hazırlıklarımızı hep birlikte tamamladık. Bambaşka bir onur ve heyecanla bugün Cumhuriyetimizin 100. Yılında Fuarda sahne almak bizim için ayrıca bir gurur kaynağı. Bugün kültür müdürümüzün, belediye yetkililerimizin, basın temsilcilerinin de burada müzikalimizi canlı takip etmiş olmaları, bizlere vermiş oldukları değerin de açık bir göstergesi. Kendilerine de vizyonları ve emekleri için teşekkür ederiz” dedi.

Gösteriyi takip eden yüzlerce seyirciden de tam not alan İzmir Aşkına 8500 Müzikali oyuncuları farklı sahnelerde de müzikali sahnelemeye devam edeceklerini, kış boyu her salı İzmir’in farklı bir sahnesinde bu müzikali sahneleyeceklerini böylesine önemli bir projenin sürdürülebilir olmasından ötürü çok sevinçli olduklarını belirtirken bir yandan da önümüzdeki sezonun hazırlıklarına son hızla çalışmaya başladıklarını ifade ettiler.

Sunuculuğunu Barış Kınav’ın yaptığı senaryosunu Filiz Güleç’in kaleme aldığı ve dans kareografilerini Naya Aliyeva’nın hazırladığı gecede müzik direktörü doktor Almila Tuncer obua performansı ile sanatçı Sedat Bozan ise söylediği türkü ile göz doldurdular. Zeybek gösterisinin izleyenleri coşturduğu gecede Milli Kütüphane başkanı Ulvi Puğ’un Atatürk’ün İzmir ile alakalı sözleriyle dolu performansı güzel giden geceyi taçlandırdı. Teknik masada Beran Çimen, Ömer Barlas ve Orkun Akmansoy’un koordine ettiği gösteride yer alan diğer isimler ise şöyle. Ahsem Arca, Ali Döşkaya, Ali Kaya, Bengül Berber, Birgül Canseven, Can Bora Birgül, Ceren Bağbozan, Ceylin Şahin, Çiğdem Ülkü, Çisem Çelikoğlu, Derya Mete, Dinçer Adıgüzel, Diler Kişin, Doğa Doğan, Ece İlaslan, Ezgi Yaman, Fadime Bilir, Filiz Ünal, Furkan Güven, Gül Canseven, Gülhatun Kaya, Haluk Karaçöl, Hasan Döşkaya, Hasan Tahsin Karahan, İdlin Arshinova, İdil Öcal, İlgi Oğuzbayır, İlkay Karataş, İnanç Çağlayan, Mehmet Can Kılıç, Melih Nal, Meltem Ülkü, Mercan Reis Çolak, Özlem Çağlayan, Özlem Korkmaz, Özlem Beğde, Ragıp Başol, Salih Gececi, Selen Eliaçık, Sercan Türksever, Sertan Dal, Sevay İpek Aydın, Sidal Çandarlı, Timur Özçaylak, Tuncay Mungan,Ümit Öcal.”

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu