‘İnci Taneleri’nde Yılmaz Erdoğan’ın şiiri yüreklere dokundu!

Başrollerini Yılmaz Erdoğan  ve Hazar Ergüçlü’nün paylaştığı, kadrosunda Selma Ergeç, Kubilay Aka, Güven Kıraç ve Yasemin Baştan’ın yer aldığı izleyici rekorları kıran ‘”İnci Taneleri”  dizisinin ı yayınlanan yeni bölümünden öne çıkanlar şu şekilde:

 

Zahir’in adamları tarafından darp edilen Azem, yanına gelen minik bir köpek sayesinde kendine geldi. Minik köpeği sahiplenen Azem, onu kucağına alarak otele getirdi. İzzet, otelde hayvan beslenmenin yasak olduğunu söyleyince Azem de, ‘Ben bir sürü hayvan görüyorum ortalıkta, hiçbiri bu kadar da tatlı değil’ cevabını verdi.

Otele gelen Dilber, İzzet’e Azem’i sordu, odada olduğunu öğrenince kapısını çaldı. Azem’in halini gören Dilber bir an panikledi, Zahir’in yaptıkları için özür diledi. Azem, ‘Yok, artık bu benim şahsi meselem’ ifadelerini kullandı. Dilber ‘öpmek istiyorum yaralarından’ diyerek Azem’i öptü. Azem, Zahir’in nerede takılıp, vakit geçirdiğini sordu.

Azem, arkadaşı Kasım’ın yanına gelerek ondan bandaj istedi. Kasım, Azem’e yapılanları öğrenince onu yalnız bırakmak istemeyerek onunla beraber Zahir’in çiğköfte dükkanına gitti. Azem, Zahir’i gördükten sonra dükkana girdi. Zahir daha ne olduğunu anlayamadan Azem’in yumrukları ile yere yığıldı. Dükkana gelen Zahir’in yakını da Azem’in sinirinden nasibini aldı.

Azem, Dilber’i de alarak Kasım’ın evine geçtiği günün ertesi sabahında Zahir yakınlarıyla beraber otele dayandı. İzzet’i köşeye sıkıştırarak Kasım ve Dilber hakkına bilgi aldı. Azem, yeni işini arkadaşı Kasım’a anlatırken; Dilber ve Nergis kahvaltı hazırlıyordu. Tüm ekip kahvaltıya oturduğunda Dilber’in telefonu çaldı. Zahir’in aramasıyla küçük çaplı bir gerginlik yaşandı.

Zahir, Zerre’ye sürekli Dilber’in tarafını tuttuğu için sitemde bulunuyordu. O sırada İzzet, Zahir’in adamlarına yakalanmadan Azem’in odasını toplamaya çalışıyordu. Zerre, Zahir’i korkutmak için Azem’in eşini öldürmekten hapis yattığını söyledi. Zahir bunu duyunca Dilber’in akıbetini daha çok merak etmeye başladı. Azem’in soğuk tavırları Dilber’i üzdü, yaşadıklarından ötürü yanlış birisiymiş gibi bakıldığını, halbuki öyle olmadığını ifade ederken gözleri doldu.

Çocuklarını bulmak için sosyal hizmete gittiğini ancak eli boş döndüğünü ifade eden Azem polis olan eski öğrencisi Erman’dan yardım istedi. Azem, emniyette öğrencisi ile konuşurken Zahir arayarak eşiyle olan fotoğraflarını bulduğunu söyledi ve çirkin sözler sarf etti. Zahir’in sözlerine dayanamayan Azem otele geldi. O sırada müzikholde çalan türkünün sözleri eşliğinde, buğulu gözlerle uzaklara daldı.

ŞİİRİ YÜREKLERE DOKUNDU

Karşılaştığımız her güçlük
Size kazandırmayan her hamle
Öfkeyi büyütür içimizde
Bir tatsız emanet gibi
Sıkışıp kalır içimizde kızgınlık
Dışarı atsan bela
İçeride tutsan ülser
Derdimiz dermana ulaşmaz şikayetle
Tek başına yüzleşmek zorunda kalırsınız
Gerçekle…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu