İç kimliğimizin ortaya çıkması

 

Kısa gibi görünse de yoğun Kova ve Balık Burcu etkilerinin yaşanacağı bir ay bu ay. Özgürleşme, zincirleri kırma teması oldukça baskın olacak. Kangren olan bağlarımız, travma ve takıntılarımız ile yüzleşerek geride bırakmamız mümkün. Aynı zamanda ay içerisinde etkin olan açılar her birimizin hayatında hareketli etkiler vereceğe benzer. Öfke ile kararlılık, hırs ile motivasyon arasındaki farkı iyi görmemiz gerekir. Bir konuda kendini yetiştirmek, ustalaşmak ve bilgimizi en yüksek noktaya taşımak adına son derece uygun zamanlar.

24 Şubat 2024 saat 15:30’da 5 derece Başak Burcu’nda bir dolunay gerçekleşecek. Dolunay anında Güneş &Merkür& Satürn kavuşumu etkin durumda. Kaçsak dahi bizi katı gerçeklerle yüzleştirecek bir dolunay bizleri beklemekte. Bu sebepten ötürü kaçtığımız veya inkâr ettiğimiz temaları önümüze almak ve gerçekleri görmek bu süreçte son derece önemli olacaktır. Özellikle bu dönem negatif etki yaratmamaya çok dikkat edilmeli zira haksızlık ve kötülükler bu dönem hızla çok ters tepebilir. Dolunay geçici olarak enerji düşüklüğü, unutkanlık, ilham ve heyecan eksikliği getirebilir. Rutin konular ve tekrarlardan sıkılabiliriz ancak özellikle duygusal sebeplerden ötürü sorumluluklarımızı bırakmamız bu süreçte son derece önemlidir. Bu etkide gerçekten çalışan ve emek veren de başarıya koşacaktır. Dolunay 1 hafta etkilidir.

28 Şubat 2024 / Güneş-Merkür Kavuşumu fikirlerimizi, düşüncelerimizi ve bilgimizi daha fazla ortaya çıkarmak, fark edilmek, saygı duyulmak isteyebiliriz. Hayatımıza yön verecek güçte önemli haberleri duyabiliriz. İnisiyatif alanın kazanacağı, ilham ve başarıyla ödüllendirilebileceği bir etki. Kararsızlıklar görülebilir, akıl ve mantık odağıyla karar vermek bu süreçte önemlidir. Bu 3 günü güzel değerlendirin.

12 Mart 2024 Venüs Balık Burcu’na geçiyor. Bu etki bize duygusal ihtiyaçlarımızın ön plana çıkacağını gösterir. Sanat ve yaratıcılıkta destekleyen etki, hayal kırıklığı ve gerçekten uzak ilişkilerde yıkıcı etkileri ruhsal anlamda gerçeklerle verebilir sizlere.

17 Mart 2024’e dikkat. Rüyalar derinleşiyor. Rüyalara ve her insana rüyaların verdiği sembolikler ayrıdır lütfen bunlara dikkat edelim. Aynı zamanda hayalperest bir etki Güneş ve yanıltıcı gezegen Neptün kavuşuyor. Fakat; bizler bu etkinin bizi yakmasına izin vermeden biz sistemin bize verdiği işaretleri iyi takip edelim ve çalışıp, çabalayıp yapmak için emek verdiklerimizi de iyi niyet ve dileklerle destekleyelim.

 

Yükselen Koç ve Güneş Koç; Maddi kaynak, harcama veya destek olarak beklentiniz olan parasal konularda gerçekçi olmanızı tavsiye eder, sağlıklı ve stratejik plan yapmanızı uygun görürüm.

Yükselen Boğa ve Güneş Boğa; Hedefleriniz için her şeyi tam yaptım şimdi zamanı derken ufak ayrıntılar sizin ilerlemeniz için biraz daha zaman olduğunu söyler. Eğitimle ilgili konu, bilgi, donanım ve iletişim bu ayın gündemi.

Yükselen İkizler ve Güneş İkizler; Hayat bu ay da sizin için ikilemden devam ederken, toplumsal anlamda yaptığınız işlerden sağlam bir statü kazanırken, ev ve ailedeki belirsizlik diğer taraftan arka plandaki konunuz olacak.

Yükselen Yengeç ve Güneş Yengeç; Tam kendinizi gösteremediğiniz için şanssız ve istediğiniz yere gelemediğinizi düşünürken, eski arkadaşlarınızla yeniden kurulan bağlantılar, sağlam destek ve güven verecek size. Fikriniz değişecek.

Yükselen Arslan ve Güneş Arslan; Çok detayın içinden çıkamayacak şekilde düşünce olarak kaybolunca, sorumluluk almadan, tatlı iş ve düşünceler, belki de fazla gerçekçi olmayan hayallere dalma potansiyeliniz bu ay bile isteye var.

Yükselen Başak ve Güneş Başak; Bir taraf plan, program, işleyiş, ‘aman dikkat, hesabım tüm hayat planında şaşmasın’ derken içiniz biraz daha ipleri salmak, rahatlamak, düşünmeden plan yapmayı deneyimlemek istiyor.

Yükselen Terazi ve Güneş Terazi; Yatırımlar şimdi size ufaktan ve güven vererek getiri ve fayda sağlarken, paylaşımlı mal, paralar, miras konusunda karışıklık, beklentinin altında kaynak getirisi veya payınız olabilir. Kendi yaptığınız varlık ve kaynağa güvenin.

Yükselen Akrep ve Güneş Akrep; Sade, anlaşılır ve istikrarlı isabet sizin sisteminizi yerine getirdi. Zihin derli toplu, kendinize güvenerek ifadeniz daha net. Ama biraz daha zaman var hedefleri büyütmek ve yüzdüğünüz sulardan açılmak için. Sadece istikrarı ve netliği bozmayın. Yola devam.

Yükselen Yay ve Güneş Yay; Ev, mal, mülk, uzun vadeli yatırım fırsatı veya herhangi bir adım için zaman ve fırsat şimdi.  Diğer taraftan da mesleki anlamda alacağınız sorumluluk ve süreç sizi iyi yerlere getirmek için destekler etkide.

Yükselen Oğlak ve Güneş Oğlak; Yeni bir yetenek veya atılım için şimdi doğru zaman. Karar verip, alt yapıyı oluşturdunuz şimdi tam çıkış zamanı. İlk başta kaynaklar açısından çok beklenti ve insanların desteği konusunda da temkinli kalın. Siz uzun vade her zaman kazanırsınız.

Yükselen Kova ve Güneş Kova; Harekette bereket var derken bu ay sizin için söylenmiş adeta. Her anlamda çaba hayatınıza sihirli değnek gibi değecek. Rüyalara ve aklınızdan geçene, dilinize dökülene ve isteklerinize dikkat . Paratoner gibisiniz.

Yükselen Balık ve Güneş Balık; Konu emek verdiğiniz ilişki ve kişilerse hakkınız ödenmez, şimdi kendinize bakmanızın, kendinize önem vermenin zamanı, ‘hayır’ demek, ‘öncelik benim ‘demek hiç bu kadar net ve getirisi belki de hayatınızda olmamıştı.

Beliz Aktan

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu