Hedef yaşarken yaşatan Karabağlar

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karabağlar Belediye Başkan Adayı Helil Kınay, Mustafa Necati Kültür Merkezi’nde proje lansman toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, parti üyeleri ve Karabağlı vatandaşlar katıldı. 

Karabağlar’da yaşlısı, genci, kadını, erkeğiyle tüm güzellikleri hayata geçireceğini aktaran Kınay, “Ülkede ne yaşıyorsak kendi evimizde, kentimizde bunun en ağır sonuçlarını yaşıyoruz. Sağlıklı, dirençli, hakkımız olan kent yaşamını sağlamak istiyoruz. Hayatımız hep adalet, demokrasi mücadelesiyle geçti. Şimdi biliyorum ki Karabağlar’da bu mücadeleyi birlikte vereceğiz. Kendi gücüne sahip Karabağlar’dan, İzmir’e, İzmir’den, Türkiye’ye hak ettiğimize sahip olacağız. Halkıyla ve hakkıyla büyüyen Karabağlar için biz varız” ifadelerini kullandı. 

Karabağlar’ın nüfus olarak İzmir’de en büyük ikinci ilçe olduğunu vurgulayan Kınay, “Yaşam koşulları ve kentteki konumuyla kentte kendi hakkını alan bir ilçe değil. Biz bu kenti tekrar kendi hakkına kavuşturacağız. Demokrasi derken bizler Karabağlar’ı belediye başkanı ve belediye meclisiyle yönetmeyeceğiz. Ortak katılımcı anlayışla yönetimin tüm aşamasında oluşturacağımız birçok komisyonla birlikte kentimizi yöneteceğiz. Planlama aşamasından başlayarak attığımız her adımda hayatınızı, ihtiyaçlarınızı halktan yana kamudan yana yönetmek zorundayız” dedi. 

“Karabağlar!da bu planları hayata geçirirken tüm çalışmalarımızda vatandaşımızın sözünü dinleyeceğiz” diyen Kınay, “En büyük sorun kentsel dönüşüm. Yıllardır beton mezarlarla çevrili evlerimizde her felaket sonrası dayanışmalarla ayakta kalmaya çalıştık. Ne yazık ki bu ülkeyi yönetenlerin 20 yılda çıkardığı 20 imar affıyla giden canların acısını tutuyoruz. 58 mahallemizin tamamında yerinde kentsel dönüşüm ile rantçı değil halkçı bir politikayla bu çalışmayı yapacağız. Bunu yaparken de ortak akılla, derneklerle bir arada çalışacağız. Sadece hayatı değil yaşamı dönüştüreceğiz” diye belirtti.

Kınay, “Karabağlar’da sağlıklı, güvenli, konforlu bir ulaşımı hayata geçireceğiz. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ilk 180 gün içerisinde üst yapı ile ilgili sıkıntıları gidereceğiz. Kendi bölgemizdeki otoparkların sayısını artıracağız. Otobüs ve minibüs seferlerinin sıklıklarıyla ilgili sorunları çözeceğiz. Artırılmış seferler ve yeni durak planlamasıyla bu sorunu da çözeceğiz. Halkapınar-Karabağlar metro hattı ile beş yıl sonra ulaşım sorunun çözülmüş olduğunu konuşacağız” dedi. 

“Biz burada yaşarken yaşatan bir Karabağlar istiyoruz” diyen Kınay, “Yeni kent merkezini hayata geçireceğiz. İzmir’in ikinci büyük meydanını inşa edeceğiz. Bu alan 41 bin metrekarelik alan ve ödüllü proje. Cefasını çektiğimiz Karabağlar’ın sefasını sürdüğümüz organizasyonlarını burada gerçekleştireceğiz” dedi. Semt merkezleriyle ilgili projelerini anlatan Kınay, “Semt merkezlerinde eğitimler ve çalışmalarla kadınlarımız, gençlerimiz ve çocuklarımız için birçok çalışma yapacağız. Bununla birlikte yeni, modern ve çok amaçlı olan pazaryerleri inşa edeceğiz. Bu noktalar haftanın yedi günü açık olacak. Pazaryerlerine ulaşım sorununu da ring seferleriyle çözeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu