Halikarnas Balıkçısı Bodrum’da anılıyor

1960’lı yıllardan beri tüm külliyatını yayımlayan Bilgi Yayınevi Halikarnas Balıkçısı’nı aramızdan ayrılışının 50. yıldönümünde, Bodrum Deniz Müzesi’yle birlikte organize ettiği üç günlük anma programı yapıyor.

Bodrum Belediyesi Kültür A.Ş. bünyesinde faaliyetlerine devam eden Bodrum Deniz Müzesi, Bilgi Yayınevi’nin iş birliği ve sponsorluğu ile çizer, çevirmen, yazar, rehber, tarihçi kimlikleriyle ülkemize zengin bir miras bırakmış Halikarnas Balıkçısı’nı 50. Ölüm Yıldönümünde bir dizi etkinlikle anacak.

Halikarnas Balıkçısı’na ait kişisel eşyaların, arşiv malzemesinin olduğu, kızı İsmet Kabaağaçlı Noonan’a ait özel koleksiyonu sergileyen ve Prof. Şadan Gökovalı ve koleksiyoncular tarafından son senelerde yapılan hibelerle hatırı sayılır bir Halikarnas Balıkçısı koleksiyonu ve arşivine sahip olmuş Bodrum Deniz Müzesi de Bilgi Yayınevinin iş birliğinde 13-14 ve 15 Ekim’de sunumlar, atölyeler, kent turları, belgesel gösterimi, Zülfü Livaneli ile söyleşi ve yayın dünyasına kazandırılan yeni çocuk kitabının tanıtım ve imza gününü içeren dolu dolu bir etkinlik programı hazırlandı. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu