Güvercinin Teşekkürü

25.Altın Güvercin Beste Yarışması sonrası festivali Türk Pop Müziği’ne kazandıran Ali Rıza Türker bir açıklama yayınladı

25.Altın Güvercin Beste Yarışması sonrası festivali Türk Pop Müziği’ne kazandıran Ali Rıza Türker bir açıklama yayınladı. Açıklama şöyle;

“1986 – 2022. Bir hayat yolculuğunda 36 yıllık bir serüven . Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması  bu yıl 25 inci kez  düzenlenirken yapılmamış  yıllarla birlikte  güvercinimiz 36 ıncı yılını geride bıraktı. Biz de güvercinle elele bu upuzun yılları aşarak bu günlere geldik.

Değerli Kuşadalılar,sizlerle diyaloğumuz hep aynı çizgide , yarışmanın final akşamlarında  jüri masasındayken gerçekleşti. Yarışmayı sunan sunucular adımı okuduğunda sizler beni içtenlikle hep alkışladınız. Sevginize ve övgülerinize sahip olmak inanın benim için çok kıymetliydi  Ama bir türlü sizlere şükranlarımı aktarmak  fırsatı  bulamamıştım.

Bu duygularla Altın Güvercin’in  25 inci yılın kutlama günlerinde Kuşadası’ndaki  değerli gazeteci dostlarımın aracılığıyla  sizlere şükran duygularımı aktarmak istedim. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Genç müzisyenlerin ürettiği şarkılar yoluyla gönül tellerinize dokunabildiysem kendimi bahtiyar hissederim. Sizlerin teşviki ve  Altın Güvercin’in marka değerinin korunması konusunda hassasiyetiniz olmasaydı mutlu hedeflere ulaşamazdık.

Türkiye’nin geleneksel tek  müzik yarışmasını yaratmak ve geçen yıllar içinde 5 Belediye Başkanıyla birlikte Güvercinimizi yaşatmak büyük bir ideale ulaşmaktı bizim  için. Altın Güvercin kurumsallaşmıştır artık .

Belediye Başkanları değişse de geleneksel yapısı korunacak ve Türkiye’nin müzik kültürüne işlev kazandırmayı sürdürecektir. Çağımıza uygun besteler, duygu zenginliği yaratan sözler ve genç kuşağın güçlü sesleri  Altın Güvercin’in final podyumunda ve Kuşadası semalarında hep yankılanacaktır.

Ulus olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda Cumhuriyet değerlerimizden kopmadan tüm Kuşadalı dostlarıma aydınlık yarınlar diliyorum.

Esenlik dileklerimle”

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu