Güçlü kadınlar güçlü yarınlar için buluştu

 

Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği (LİYAKAT), Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde düzenlediği “Emek Çarşısı” ile girişimci kadınları bir araya getirdi. 

LİYAKAT ve Witcho işbirliğinde ÜLKEA ve Nproc desteğiyle Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında düzenlenen Emek Çarşısı Kermesi “Girişimciler” buluşmasına sahne oldu. Birbirinden yetenekli girişimci kadınların yaratıcılığı ve emeğiyle şekillenen ürünler, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Withco Coworking Space’deki buluşmada girişimci kadınlar, hem iş ağını genişletme hem de sektörlerin öncüsü iş insanları ile biraraya gelme fırsatı yakaladı. 

Aynı gün yine LİYAKAT ev sahipliğinde “Güçlü Kadınlar Güçlü Yarınlar” panelinde de ise iş dünyasının önde gelen kadınları deneyimlerini paylaştı. LİYAKAT Yönetim Kurulu Üyesi İlknur Rodoplu’nun moderatörlüğündeki panelde SUN Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Elvan Ünlütürk, TAİDER Başkanı Fatma Olten, Sustainable Transportation Consulting Kurucusu Şebnem Tuğçe Pala konuk oldu. Konuşmacılar, “Cinsiyet ayrımının olmadığı, herkesin fırsat eşitliğine sahip olduğu bir toplum” dileğinde bulundu. 

İyi Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale, CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, AK Parti Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı ve İyi Parti Konak Belediye Başkan Adayı Huriye Serter’in de ziyaret ettiği kermesin geliri ise kadınların girişimcilik eğitimlerinde kullanılacak.

LİYAKAT Başkanı Gülçin Güloğlu Uğuz, hedeflerinin kadınların girişimcilik hayallerinin gerçeğe dönüşmesini sağlamak olduğunu belirterek “Değişime uyum sağlayan, donanımlı ve bilinçli birer girişimci olarak girişimcilik ekosistemini genişletmek ve bu yolda azimle ilerlemek isteyen tüm girişimci kadınlarımızın sonuna kadar yanındayız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu