Ezgi İstif Dünya’nın İnsan Kaynakları’nı yönetiyor

 

İş ve profesyonel gelişim dünyasının parlak bir yıldızı olan Ezgi İstif, kariyerindeki başarıları , sürekli gelişim ve çeşitlilikle ilgili tutkusuyla tanınıyor. İstif, İtalya’nın önde gelen bir kimya şirketi olan Giovanni Bozzetto S.p.A.’nın Grup İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yaparken, aynı zamanda iki çocuklu bir anne olarak hayatın farklı alanlarında başarılı olmanın sırrını paylaşıyor.

Kariyerinde farklı sektörlerde ve ülkelerde üst düzey insan kaynakları pozisyonlarında başarılı bir geçmişe sahip olan İstif, İtalya’da yenilenebilir enerji şirketi Termo S.p.A.’nın İK Direktörlüğü görevini üstlenmeden önce, Fransa’da yerel bir hükümet kuruluşu olan Communauté de Communes de Saulieu’de İK Müdürü olarak çalıştı ve İtalya’da bir ilaç şirketi olan Recordati S.p.A.’da İK pozisyonunda bulundu.

İstif, Türkiye’de başladığı insan kaynakları kariyerine, otomotiv tedarikçisi Eldor Corporation ve cam üreticisi Şişecam gibi önde gelen şirketlerde çalışarak başladı. Sürekli öğrenmeye olan bağlılığı ve gelişim arzusu, kariyerinin her aşamasında öne çıkmış ve ona uluslararası bir vizyon kazandırmıştır.

Aynı zamanda yüksek niteliklere sahip bir gelişim ve eğitim uzmanı olan İstif, Türkiye’de saygın üniversitelerden ekonomi yüksek lisansı ve MBA derecesine sahiptir. Ayrıca INSEAD gibi dünyanın önde gelen yönetici okullarından “INSEAD – İş Stratejisi ve Finansal Performans” programını başarıyla tamamlamıştır. Aynı zamanda Fransa’da yerel yönetim hizmet eğitimi ile ilgili çeşitli sertifikalara sahip olan İstif, İngiltere’nin prestijli “London School of Economics and Political Science (LSE)” tarafından düzenlenen İcra Yönetimi ve Liderlik Programı’na da katılmıştır.

Dört farklı dilde (İtalyanca, İngilizce, Fransızca ve Türkçe) akıcı bir iletişim yeteneğine sahip olan İstif, Türkçe’nin yanı sıra, diğer üç dilde eğitim ve iş deneyimi sayesinde yeterlilik kazanmıştır. Kendisi, interkültürel iletişim, diversity & inclusion konularında büyük bir tutkuya sahiptir.

Aynı zamanda İzmirli Kadın Girişimciler Derneği (İKG) üyesi olan İstif, çağdaş, cesur, yenilikçi ve girişimci ruha sahip İzmirli kadınların birbirlerine ilham vererek ve böylece İzmir’in değerleriyle gelişmesini ve büyümesini sağlayarak “İzmirli Ruhu”nu dünyaya yaymak üzere kurulan bir derneğe destek vermektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu