EGİKAD’dan girişimci kadınlara destek

 

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) girişimci kadınlara desteğini sürdürüyor. TÜRKONFED yürütücülüğünde İş Bankası ve UN Women Türkiye işbirliği ile Bursa İş Kadınları Derneği ev sahipliğinde Bursa‘da yapılan ‘Girişimde Kadın Gücü’ etkinliğinde EGİKAD’da yerini aldı. Etkinlikte ‘’Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Tedarik El Kitabı’’ ilk kez kamuoyuna tanıtıldı. Ege İş Kadınları Derneği de (EGİKAD) etkinliğe Yönetim Kurulu Başkanı Şahika Aşkıner, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aslı Odabaşı ve Yönetim Kurulu üyeleriyle katılım gösterdi.

TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emine Perviz Erdem, MARSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Kaya, İş Bankası KOBİ ve İşletme Bankacılığı Pazarlama Birim Müdürü Nazlı Coşkun, ‘Girişimde Kadın Gücü’ toplantısında birer konuşma gerçekleştirdiler.

Emine Erdem’in önderliğinde düzenlenen ‘Girişimci Kadın Buluşması: Tecrübe Paylaşımı Paneli’nin konuk konuşmacıları ise iki başarılı girişimci olan Applied Value  Group Ceo’su Reyhan Baylan ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi HSK Genel Müdürü Ayça Eroğlu oldu.

Aşkıner: “Girişimci kadınlar için verimli bir toplantıydı”

EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Şahika Aşkıner, etkinlik sonrası yaptığı değerlendirmede, “TÜRKONFED’e ve İş Bankası’na, Kadın Girişimciliğine dair mevcut olan kredi fırsatları, cinsiyete duyarlı tedarik konusunda ve girişimci kadınların iş yaşamındaki sorunlarla baş etme yöntemleri ile ilgili verdikleri çok değerli bilgilerden dolayı çok teşekkür ederiz. Çok faydalı bir toplantı oldu. EGİKAD olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da girişimci kadınların her zaman yanında olacağız. Çalışma hayatında kadın ne kadar ön planda olursa, ülkemizin de refahı o oranda artacaktır ” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu