Efes Selçuk’tan 3 bin 622 vatandaşa tohum yardımı

Efes Selçuk Belediyesi, “Her şey bir tohumla başlar” diyerek 5 yıl önce başlattığı tohum üretme projesiyle Türkiye’ye örnek bir model oldu.

Projenin 5. yıl dönümünde geldikleri noktadan memnun olduklarını ve “Her şey bir tohumla başlar” diyerek başlattıkları tohum üretme projesiyle tüm Türkiye için tohum ürettiklerini belirten Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, “Kendi ürettiğimiz yerel tohumları tumturkiyeeksin.com sitesi aracılığıyla Türkiye genelinde 3 bin 622 vatandaşımıza ulaştırdık. Ayrıca deprem bölgesinde üretime geçen çiftçilere fidelerimizle destek olduk. Buğday ürettik, un ve saman elde ettik. İklim krizinden etkilenen üreticilere 500 ton gübreyi ücretsiz olarak teslim ettik. Gelecek için mutlu bir Efes Selçuk için 5 yıl boyunca çiftçilerimiz için çalıştık” dedi.

Başkan Sengel, 5 yıl boyunca çiftçiler için yaptıkları çalışmalarla, gelecek için mutlu bir Selçuk inşa etmeyi amaçladıklarını belirterek, yerel tohumların korunması, gıda güvenliğinin sağlanması ve tarımsal üretimin desteklenmesi gibi konularda önemli adımlar atarak, Efes Selçuk’u örnek bir ilçe haline getirdiklerini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu