Dünyada İtalyan Mutfağı Haftası Montiano’da kutlandı

İzmir İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası, Dünyada İtalyan Mutfağı Haftası’nı Mistral’de Montiano Restoran’da özel gala yemeği ile kutladı. Özel gecede menüde yer alan yemekleri Lucien Arkas Bağları’na ait seçkin şarapların eşliğinde tadan davetliler, İtalyan mutfağının güzel lezzetlerini deneyimleme imkanı buldular.

Üyelerin büyük ilgi gösterdiği geceye İzmir’de yeni göreve başlayan İtalya İzmir Konsolosu Daniele Bianchi, İzmir Landcom’un İtalyan Komutanı Albay Cozzolino, Aydın Sanayi Odası Başkanı Gökhan Maraş, İtalya Kültür ve Dostluk Derneği Başkanı Lia Lodovici, Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, COMİTES İzmir Başkanı Giuliano Gloghini ile İzmir İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, Oda üyeleri ile davetliler katıldı.

Sağlıklı Akdeniz diyeti

Etkinliğin açılışında konuşan İzmir İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Pietro Alba,  ‘Dünya’da İtalyan Mutfağı Haftası’nı bu yıl Oda olarak sekizinci kez düzenlediklerini söyledi. Bu özel haftada zengin mutfak geleneklerini ve İtalya’nın dünya çapındaki gastronomik kimliğini tanıtmayı amaçladıklarını dile getiren Alba, “Bu yılın teması olan “İtalyan Mutfağıyla Sofrada: Lezzetle Sağlık” sadece yemeklerimizin lezzetli tadlarını keşfetmemizi değil, aynı zamanda gelenek dolu bir sofranın sağladığı refahı deneyimlemenin önemini vurguluyor. Dünyada İtalyan Mutfağı Haftası, topluluğumuz için önemli bir haftadır. İtalyan ürünlerinin kullanımı ve Akdeniz diyetine uygun, en yaygın ve sağlıklı kabul edilen diyet olarak, özgün bir gastronomik deneyim için kilit unsurlardır. Bu özel geceye katılan İzmir’deki yeni İtalya konsolosumuz Daniele Bianchi başta olmak üzere tüm davetlilere teşekkür ediyorum” dedi.

İtalyan mutfağı bir yaşam tarzı

İzmir İtalya Konsolosu Daniele Bianchi de yeni göreve başladığına işaret ederek, ilk olarak böyle bir geceye katılmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi. Böyle bir geceyi düzenledikleri için İzmir İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür eden Bianchi, “Dünyada İtalyan Mutfağı Haftası her yıl geleneksel olarak kutlanıyor. İtalyan Mutfağı dünyada çok önemli bir mutfak. Aynı zamanda bir yaşam tarzını da temsil ediyor. O nedenle İtalyan lezzetlerini herkesin deneyimlemesi sağlık açısından da çok önemli. Gecede emeği olana herkese tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Gecede daha sonra canlı müzik eşliğinde misafirler Lucien Arkas bağlarına ait ödüllü şarapların eşliğinde İtalyan lezzetlerini deneyimlediler. Sponsorlara plaket takdiminin ardından gece İzmir İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyeleri, İzmir İtalya Konsolosu Daniele Bianchi’nin de katıldığı pasta kesim töreni ile sona erdi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu