Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Öğretmenler Günü’nde emeklilere müjde

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

24 Kasım Öğretmenler Günü’nün tüm öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu anlamlı gün vesilesiyle tüm öğretmenlerimiz adına şahsım, ülkem ve milletim adına şükranlarımı sunuyor, minnet duygularımı sunuyorum.

Dün külliye’de 6 yıl önce hain terör örgütü tarafından Batman’dan katledilen öğretmen Şenay Aybüke öğretmenimiz için hazırlanan belgeselini gözyaşlarıyla takip ettik. Henüz 22 yaşındayken öğrencilerinden kopartılan Aybüke öğretmenin filmini tüm herkesin izlemesini tavsiye ediyorum.

Emeklilerimizle ilgili bir müjdeyi sizlerle ve aziz milletimizle paylaşacağım. Geçen ay bir defaya mahsus 5 bin liraya ödeme kararı almıştık. Bununla ilgili kanun teklifimiz Meclis’ten geçti. Emeklilerimizin hesaplarına yatırıldı. Açıkçası emeklilerimizin bir kısmının dışarıda bırakılması bizim de içimize sinmeyen bir durumdu. Pazartesi günkü kabine toplantımızda gerekli düzenleme ve düzeltmelerin süratle yapılması talimatını verdik. Bakanlarımız hazırlıklarını bugün itibarıyla tamamladılar. Önümüzdeki hafta ilgili kanun teklifini sunacağız. İlk düzenlemeden yararlanamayanlar da  tek seferlik 5 bin lira ödemeden faydalanacaklar”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu