Cumhur İttifakı Bayraklı Belediye Başkan Adayı Bilal Kırkpınar : “Yerel seçimlerin konusu hizmet”

 

 

Cumhur İttifakı Bayraklı Belediye Başkan Adayı Bilal Kırkpınar, mahalle buluşmaları yaparak Bayraklıların sorun ve taleplerini dinliyor, projelerini anlatmaya devam ediyor. Kırkpınar, “Bayraklımızı adım adım dolaşıyoruz. Ben bu emanetin hakkını vermek için adayım. Sizler de şahitsiniz. Herkes bu seçimde kendine oy verecek. Belediye hizmetleri noktasında mevcut yönetim yeterli mi değil mi, bunun cevabını vererek oyunu kullanacak. Şu anda belediye hizmetleri konuşulmasın, ideoloji konuşulsun istiyorlar.” dedi.

Cumhur İttifakı Bayraklı Belediye Başkan Adayı Bilal Kırkpınar, saha çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Mahallelere çıkartma yapan Kırkpınar esnaf ve vatandaş ziyaretlerinin ardından muhtarların, dernek temsilcilerinin de katılımıyla mahalle sakinleriyle bir araya geliyor. Kırkpınar, projelerini anlatarak, sorunların çözümüne ilişkin yapacaklarının sözünü veriyor.

‘’Amatör spor kulüpleri masrafı düşünmeyecek’’

Kırkpınar cemevi dedelerinin de katıldığı mahalle toplantısında sorun ve talepleri dinledi. Yapılan mahalle buluşmasında Amatör Spor Kulübü temsilcileri belediyeden destek istediklerini ancak destek sağlanmadığını söyledi. Kırkpınar, “Amatör Spor Kulüpleri bir yerden bir yere maça gidecekler, masraf düşünüyorlar. Amatör Spor Kulüplerimiz artık bunları düşünmeyecek. Ulaşımdan, topuna, formasına kadar biz destek olacağız. Amatör Spor Kulüplerimize bir bina, bir mekan tesis edeceğiz. Gerekirse kira desteği vereceğiz. Dönem dönem piknikler, organizasyonlar tertip edeceksiniz ki bu iletişimi pekiştirecek. O zaman negatif elektriğinizi, kötü enerjiyi de atacaksınız.” dedi.

‘’Koltuk peşinde değilim’’

Belediye başkanlığına ‘Koltuk’ için talip olmadığını vurgulayan Bilal Kırkpınar, “Belediye başkanlığı bir emanet, biz neye talip olduğumuzun farkındayız. Bayraklımızı adım adım dolaşıyoruz. Ben bu emanetin hakkını vermek için adayım. Sizler de şahitsiniz. Herkes bu seçimde kendine oy verecek. Belediye hizmetleri noktasında mevcut yönetim yeterli mi değil mi, bunun cevabını vererek oyunu kullanacak. Şu anda belediye hizmetleri konuşulmasın istiyorlar.” açıklamasında bulundu.

‘’Pazaryerlerini biz yapacağız’’

“Yerel seçimlerin konusu hizmet” diyen Kırkpınar, “Kendi aralarında yaptıkları bir toplantıda  ‘Biz ne yapalım ne edelim Bayraklı’yı, Bayraklı’nın sorunlarını konuşturmayalım, ideoloji konuşulsun, genel siyaset konuşulsun’ demişler. Buna arkadaşlarımız da şahit. Bu sebeplerle söylüyorum; herkes kendisine, ailesine oy verecek. Evlerimizi, dükkânlarımızı basan sel sen sağcısın, sen solcusun diyor mu? Pazaryerlerini sel bastığında pazarcıyı ideolojisine göre ayırıyor mu? 2009’dan beri tüm pazaryerlerini kapalıya çevireceğiz demişler, pazaryerlerinin hali ortada. Pazaryerlerinin tamamını kapalı, modern hale getirecek olan biziz. Pazaryerlerimiz sadece haftada 1 gün kullanılmayacak. Pazaryerlerimiz pazar olmadığı günler otopark olarak kullanılacak, üst katları halı saha, açık hava sineması olacak.” dedi.

‘’Taziye evleri ve düğün salonları yapacağız’’

Kırkpınar sözlerini şöyle tamamladı:

“Bayraklımızda düğün günü de, ölüm günü de vatandaş sıkıntısıyla baş başa bırakılıyor. Acısı var ama gelen gideni ağırlayacağı sandalyeyi, çayı, taziye ikramını düşünüyor. Bizde taziye kültürü yaygın. Biz tüm mahallelerimizde taziye evlerini kuruyoruz, belediye görevlilerimiz orada olacak. Yemeğini ve tüm ikramlarını verecek. Düğün salonlarımızda mevcutları elden geçireceğiz, ışıklandırmasıyla, yeşillendirilmesiyle yenileyeceğiz. Şehit ve gazi yakınlarımızın düğününden 1 kuruş dahi almayacağız. Ve tabi ki yeni düğün salonları yapacağız.”

Bayraklı’dan çıkmış bir aday olduğunu sonradan gelen bir proje olmadığını vurgulayarak açıklama yapan Bilal Kırkpınar; “Bizim kökenimiz Erzurum ama biz 3 kuşaktır Bayraklı’dayız. O yüzden başkaları gelir seçim dönemi birtakım sözler verir, seçim biter onu bir daha bulamayabilirsiniz. Bizim ise akrabalarımızın hepsi Bayraklı’da, bizim başka gidecek yerimiz yok. Biz Bayraklı’nın içinden çıkmış bir adayız, sonradan gelmiş proje değiliz. Benim amacım koltuk değil, ben bana oy verin demiyorum, herkes kendisine, mahallesine, ilçesine, geleceğine oy verecek. Tekrarlanan işler aynı sonucu verir. Bayraklı kurulduğu günden beri olanlar, bugüne kadar yapmadıysa bugünden sonra da yapmaz. Biz ise “Bize oy vermeyenler bile 1 sene içinde ‘İyi ki’ diyecek diyoruz. Böyle bir hedefimiz var.’’ dedi.

 ‘’Vatandaşlarla irtibatı keseceksem görev bana nasip olmasın’’

Toplamda 60 projeyi hayata geçirmeyi beklediğini ifade eden Kırkpınar; ‘’Nisan itibarıyla bizi arayanlar ya bir sokakta ya otobüs durağında ya kahvehanede, ya bir köşe başında bulacaklar. Toplam 60 projemiz var, biz bu çalışmalara başlayacağız ve ben bu çalışmaları yerinde takip edeceğim. Zaten vatandaşla teması keseceksem Allah bana bu görevi nasip etmesin. Açık ve net söylüyorum. Belediye başkanlığı şehr-i eminlik. Vatandaşla belediye başkanı arasında protokol olmamalı, olursa vatandaş kendini anlatamaz.’’ açıklamasında bulundu.

 ‘’Alevi belediye başkan yardımcımız olacak’’

Bilal Kırkıpınar açıklamasının devamında şunları kaydetti; ‘’Ali İhsan ağabeyimiz Alevi dedesi olarak bizimle birlikte. Bu dönem Alevi bir belediye başkan yardımcımız olacak. Cemevlerini yapacağız ama sadece bununla sınırlı kalmayacağız. Gezi programları düşünüyoruz, Alevi derneği olarak Alevi kültürünü, inancını da anlatmamız lazım. Kerbela’yı anlatmamız lazım. Özellikle yeni nesillere aktarmamız lazım. Onur Mahallesinde Cemevimizi içinde morgu, aşevi olan şekilde inşa edeceğiz. 1 yıl içinde bitireceğiz ve sadece Onur Mahallesi İle de sınırlı kalmayacağız. Mevcutta olanları elden geçireceğiz. Sayısını da ihtiyaç olan yerlerde artıracağız.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu