Coşkulu karşılama

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’daki Al – Awwal Park’ta oynanması planlanan ancak takımların Atatürk’le ilgili isteklerine olumsuz yanıtlar verilince  ileri bir tarihe ertelenen Süper Kupa sonrası Galatasaray ve Fenerbahçe kafileleri yurda dönmek üzere yola çıktı.

Gece yarısı Riyad’dan kalkan uçağı karşılamak isteyen yüzlerce Sarı-kırmızılı taraftar  İstanbul Havalimanı’na akın etti. Taraftarlar tezahüratlar eşliğinde takımlarını beklerken, andımızı da okudu. Galatasaray, saat 05.30 sıralarında yurda döndü. Futbolcular ve Galatasaray heyeti uçak indikten 10 dakika sonra İstanbul Havalimanı’nı terk etti. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, soruları cevaplamadan havalimanından ayrıldı.

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk ise taraftarları selamladı. Buruk, “Bir açıklama yapacak mısınız?” sorusuna “Kulübümüz gerekli açıklamayı yaptı” diye cevap verdi.

Galatasaray’ın ardından saat 06.30 sularında Fenerbahçe de İstanbul Havalimanı’na iniş yaptı. Sarı-lacivertli kafile, gece yarısı Riyad’dan kalkan uçakla Sabiha Gökçen Havalimanı’na geldi. Takımlarını karşılamak için havalimanına gelen çok sayıda taraftar da Başkan Ali Koç, teknik direktör İsmail Kartal ve futbolculara sevgi gösterilerinde bulundular. Ellerinde bayraklarla takıma destek veren taraftarlar, “Türkiye sizinle gurur duyuyor” tezahüratı yaptılar.

Teknik direktör İsmail Kartal da takım otobüsünden taraftarlara seslenerek, “Tüm taraftarlara buraya kadar geldiğiniz için çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu