CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Cemil Tugay yurttaşlarla iftar yaptı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Bornova’da yurttaşların iftar sofrasına konuk oldu. İzmirlilerle iftar yapan Özel, birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. Başkan Tugay da anne kart uygulamasını hayata geçirerek 0-4 yaş arası çocukları bulunan kadınların toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanmasını sağlayacaklarını yineledi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Bayraklı Hasan Ali Yücel Parkı’nda yurttaşlarla bir araya geldi. Burada İzmirlilere seslenen Özgür Özel, CHP’nin belediye başkan adaylarının kente hizmet için yola çıktıklarını söyledi.

Özel ve Tugay, daha sonra Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan iftar sofrasına konuk oldu. Programa CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Deniz Yücel, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Murat Bakan, CHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) Üyesi Özkan Tice, CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın, CHP eski Milletvekili Atila Sertel, eski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Yüksel Çakmur, Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, eski Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bornova Belediye Başkan Adayı Ömer Eşki, Narlıdere Belediye Başkan Adayı Erman Uzun, partililer ve yurttaşlar da katıldı.

ÖĞRENCİLERE YURT SÖZÜ
Yoğun yağmurda Özgür Özel’in konuşmasını dinleyen yurttaşlar hep birlikte oruç açtı. Yurttaşlara seslenen Dr. Cemil Tugay, “Birlikte dua ettik, dualarımız kabul birlik beraberliğimiz daim olsun. Kararlıyız Bornovalılar, 31 Mart’tan sonra emeklilerimizin yanında olacağız. Onlara kira yardımı yapacağız. Otogarımızı yenileyeceğiz, öğrencilerimiz için yurtlar yapacağız. EVKA 3 öğrenci yurdunu en kısa zamanda açacağız, daha fazla burs vereceğiz. Bornova Vergi Dairesi arkasında yer altı otoparkı yapacak ve üstünü yeşil alan olarak düzenleyeceğiz. Gençler için Bornova girişimcilik merkezi yapacağız, anne kart ile 0-4 yaş arası çocukları olan anneler toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanacak” dedi.

“AKTARMA MERKEZLERİNİ YAŞAM ALANI OLARAK TASARLAYACAĞIZ”

Göreve gelir gelmez su faturasında indirime gideceklerini vurgulayan Başkan Tugay,

“ Bu indirimi etap etap ilerleteceğiz ve 2 sene içerisinde büyük şehirler arasında en uygun suyu İzmirliler kullanacak. Aktarma merkezlerini yaşam alanları olarak düzenleyeceğiz ve buna benzer pek çok iş yapacağız. Bunu neden yapacağız; sizleri sevdiğimiz için. Milletimize saygımız büyük olduğu için. İzmir’e sahip çıkacağımız için. İzmir ile bir aile olacağımız için. Cumhuriyet Halk Partisi’nin halkçı belediyeciliğini, sosyal belediyeciliğini en güçlü şekilde göstereceğimiz için. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kentinde insanlarımızın refahını yükseltirken, ülkemizin onurunu en yükseğe çıkarmak için. Ramazan ayı münasebetiyle tüm yurttaşlarımızın oruçlarının, dualarının kabulünü diliyorum. Nice güzel günlerde, bayramlarda birlikte olmayı diliyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu