Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen: Müjdelerimiz yolda…

Erdoğan’ın imzasıyla Bayındır Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi’nin imar ve parselasyon planlarının onaylanarak alt yapı inşaatlarına başlanabilmesi ve bölgenin kuruluşu için acele kamulaştırma kararları alındı.

Karar, Resmi Gazete’de yayınlandı. Buna göre, Bayındır ilçesinde 8’i Turan, 1’i Demircilik Mahallesi’nde bulunan toplam 9 parselin acele kamulaştırılması için karar verildi.

Konuyla ilgili konuşan Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen “Epeydir beklediğimiz bir şeydi. Artık altyapı ihalesine çıkılacak. Bu Bayındır’ın önündeki tarihi fırsatlardan biri. Cumhurbaşkanımız ziyareti sırasında Bayındır’da Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulacağını duyurmuştu. O günden bu yana da çalışmalar devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımız o günkü açıklamasında Bayındır’da kurulacak OSB’nin Türkiye’de tek olacağını söylemiş hatta Singapur benzetmesi yapmıştı. O günden bugüne kadar hiçbir zaman Cumhurbaşkanımız ve Tarım ve Orman Bakanlığı desteklerini bizden esirgemedi. Bu kararla birlikte 900 bin metrekarelik alan artık tescilli.  Devlet Su İşleri (DSİ) gereken ıslahı, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) de sıcak su ile ilgili gerekli çalışmaları yapıyor. Bayındır’ın önü artık bacasız sanayi olarak açılmış durumda. Çok yakında hem burasıyla alakalı hem de başka bir yerle ilgili müjdelerimiz olacak. Artık Bayındır’ı kimse tutamaz; 15 Şubat’ı bekleyin…” diye konuştu.

Öte yandan Turan 3.Nergis ve Kuru Çiçek Festivali 4 Şubat 2024 Pazar Günü (bugün) yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu