AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Cumhur İttifakı’nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanı Hamza Dağ oldu.

AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı bugün saat 14.00’te Ankara ATO Kongre Salonu’nda gerçekleşecek.

Hamza Dağ, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı RecepTayyip Erdoğan tarafından açıklanacak.

Öte yandan gelişmeyi AK Parti önceki dönem İl Başkanı Kerem Ali Sürekli sosyal medya hesabı X’ten duyurdu.

Sürekli, “Sayın Cumhurbaşkanımız @RTErdogan tensipleri ile İzmir Büyükşehir Başkan adayımız olan sn. @avhamzadag tebrik ediyorum. İzmirimiz için zafere giden yolda, tüm teşkilatlarımız ile omuz omuza verecek, gece gündüz demeden çalışacak ve başarıya hep birlikte ulaşarak, İzmir için yeni bir tarih yazacağız. İzmir’imize Hayırlı Olsun.” dedi.

Ak Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ şöyle konuştu:

İzmir’e daha fazla hizmet etmek istiyoruz. Biz İzmir’e iktidar olarak hizmetlerin devamını sağlayacağız. Bazı konularda şehrin açılması, planlanması, şehrin trafik meselesinin çözülmesi…Bizim gerçekten derdimiz yaşadığımız yıllardır içinde olduğumuz bu şehirde, mevcut halin çok daha ötesinde hizmet etmek  ..En doğru adım önce bir sistem kurmak

HAMZA DAĞ KİMDİR?

Balıkesir Sındırgı ilçe nüfusuna kayıtlı olan Hamza Dağ, 1 Mart 1980 tarihinde Manisa’nın Demirci ilçesinde doğdu.

1996 yılında Simav İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Lisans Eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde 2000 yılında tamamladı.

AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları’nda sırasıyla, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş, ardından 3 Şubat 2008 tarihinde 3. Olağan Kongresi’nde, İl Gençlik Kolları Başkanı seçilmiştir.

2011 seçimleri ile birlikte 24. Dönem İzmir Milletvekilliğine Seçilen Dağ, sırasıyla 25. 26. ve 27. dönemlerde tekrardan İzmir Milletvekili seçilerek TBMM’de görev almıştır. Bu dönemlerde İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

2014 yılından itibaren AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi olan Hamza Dağ, 2014-2017 yılları arasında Seçim İşleri Birimi’nde Başkan Yardımcılığı görevini de yapmıştır.

2017-2021 tarihleri arasında AR-GE’den sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmüştür.

24 Mart 2021’de yapılan 7. Olağan kongrede tekrar MKYK üyesi seçilen Hamza Dağ bu tarihten itibaren Tanıtım ve Medyadan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekteydi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu