4 kupa yerine 4 bira!

Ali Koç başkanlığındaki Fenerbahçe sezona ‘4 Kupa’ parolasıyla başladı lakin sezonu kupasız ve hüzünle tamamladı. 24’üncü kez şampiyon olan Galatasaray’ı kendi sahasında, seyircisi önünde yenmek ise sadece ‘züğürt tesellisi’ ile örtüşüverdi. Galatasaray galibiyeti sonrası silahlı korumalar ile Ali Sami Yen Stadı’na gidip ‘olay’ çıkarmak ne işe yaradı? Sadece Fenerbahçe’nin ve başkanının saygınlığını lekeledi! Futbol sahada oynanır maç bittikten sonra koruma ordusu eşliğinde tribün ya da yeşil zemin üzerinde değil! Fenerbahçe haftalar önce kümeden düşen İstanbulspor’u Kadıköy’de değil 6-0, 16-0 yense ne olacaktı?

Ne yazık ki Fenerbahçe’nin sorunu, başkan Ali Koç’un aşırıya kaçan özgüveninden kaynaklanıyor. Takımın teknik direktörü var ama soyunma odasında ‘motivasyon’ konuşmasını yapan Ali Koç! Ali bey siz anlı şanlı Fenerbahçe Kulübü’nün başkansınız soyunma odasında ne işiniz var? ‘Parayı veririm düdüğü de ben çalarım’ diyorsanız başınıza gelene ve de geleceklere katlanırsınız bu durumda! Bakınız yıllar içinde benzer tutumlara Anadolu kulüplerinde tanıklık ettik ve bilesiniz hiçbirinin sonu iç acıcı olmadı! Siz son derece köklü ve kültürlü bir aileden geliyorsunuz ayrıca sizin eğitiminiz de ‘kusursuza’ yakın. Meslek büyüğümüz ve en deneyimlimiz sevgili Kemal Belgin derki, “Fenerbahçe Kulübü’nü herkes yönetemez. Bunun için gerekli olan şey para değildir.” Bilmem anlatabildim mi?

Niye beklenen şarkı? Zeki Müren ile Cahide Sonku’nun başrollerini paylaştığı 1953 yapımı filmi unutmak olası mı? Ne yazık ki sizin de Fenerbahçe’de yaptıklarınızı unutmak olası olmayacak. Yanlısı değil ama yansızı bekliyordu olacakları. Süper Kupa finalinde sizden gayrı kim Galatasaray’a karşı sahaya genç takımı sürmeye cesaret ederdi ki…

Lakin yaşamda her şeyin bedeli var. Fenerbahçeliler susar, susar sonra öylesine parlar ki inanın ne olduğunu anlayamazsınız. Koskoca sezon alınan başarısız sonuçların ardından teknik direktör İsmail Kartal medyanın önüne ‘günah keçisi’ olarak atıldı ve siz buna kayıtsız kaldınız.

Fenerbahçeliler bilmiyorlar mı, zaman zaman sahaya çıkacak oyunculara dahi müdahale ettiğinizi? Ali bey, herkes her şeyin farkında hiç kuşkunuz olmasın!

‘4 Kupa’ sözü verdiğiniz Fenerbahçeliler, İstanbulspor galibiyetinin ardından evlerine ‘4 Kutu Bira’ alarak gittiler ve bunun sorumlusu sizden başkası değil!..

Melih Gümüşbıçak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu