Hatıralar ışığında Haydar Aliyev

 

Gazeteci yazar Seyfullah Türksoy’un Azerbaycanlı gazeteci yazar Prof.Dr.Etibar Babayev ile birlikte yazdığı “Hatıralar Işığında Haydar Aliyev” kitabı, Azerbaycan’ın son 30 yılına ışık tutan önemli bir kaynak eser olarak yayınlandı.

Azerbaycan’ın unutulmaz lideri Haydar Aliyev’in 100. Yılı anısına yayınlanan kitapta, Haydar Aliyev’le yakın dostluğu olan önemli şahsiyetlerin ilginç hatıralarına yer veriliyor. Kitapta 9. Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel, merhum Prof. Dr. İhsan Doğramacı ile o dönemin bakanları Hikmet Çetin, Namık Kemal Zeybek, Cavit Çağlar başta olmak üzere çok sayıda isimle yapılan Haydar Aliyev ile ilgili röportajlar yer alıyor.

 “Hatıralar Işığında Haydar Aliyev” kitabının bir özelliği de, “Biz bir millet iki devletiz” veciz sözüyle hatırladığımız Haydar Aliyev hakkında, vefatından bu yana Türkiye’de yayınlanan ilk eser olması. Türkiye ve Azerbaycan’lı  iki tanımmış yazar tarafından birlikte kaleme alınması da ayrı bir anlam taşıyor.

Kitapta hatıralarına yer verilen isimlerden bazıları ise şunlar: Azersun Holding Başkanı Abdülbari Güzel, Ceylan Grubu Başkanı Zülküf Ceylan, Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver, milletvekili Şamil Ayrım, Azerbaycan Türk İşadamları Birliği Başkanı Cemal Yangın, Azerbaycan Türk Evi Başkanı Tenzile Rüstemhanlı.

Kitapta Barış Manço, Emel Sayın, Müşerref Akay, Ebru Gündeş gibi sanatçıların hatıralarına da yer verilmiş.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu