Dünya Robot Olimpiyatları Finali İzmir’de yapılacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, İZFAŞ ve Bilim Kahramanları Derneği iş birliği ile 28 ve 30 Kasım 2024’te İzmir’de düzenlenecek olan Dünya Robot Olimpiyatları Uluslararası Finali ile ilgili İzmir Sanat’ta basın toplantısı düzenledi.

Tugay’ın basın toplantısına CHP Milli Eğitimden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Suat Özçağdaş , Bilim Kahramanları Derneği yöneticisi Sıdıka Sebahat Demir ve İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu Alıcı katıldı.

Tugay, bu finalin İzmir için önemini vurgularken, “İzmir’i tanıtmak için önemli bir vesile olacak” dedi. Bilim Kahramanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sıddıka Semahat Demir ise “Bu seneki tema doğa ile teknolojinin uyum içinde olması olacak” diye konuştu. 

Suat Özçağdaş “Türkiye’de 20 milyon öğrenci var. 1 milyon 155 bin öğretmen 1 milyon atanmayı bekleyen öğretmen var. 86 milyon nüfusumuzla derin yoksullukla mücadelemizle eğitimin, kalkınmanın en temel araçlardan bir tanesi Türkiye’nin katma değerli eğitim yapabilmesi bilime inanan, araştıran, sorgulayan takım çalışması yapabilen, bir gençliğe ihtiyacımız var. Bu ancak çocukluktaki eğitimlerle olabilir. Bilim hepimzi birleştirir. Bilim bizim geleceğimiz için önemli. Eğlenceli faaliyetlerle eğitimi birleştirince katılımı arttırabiliyorsunuz. Genel Başkanımız Özgür Özel de 28-30 kasımda İzmir’de olacak” dedi.

Haber:Yağmur Onurlubaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu