Çeşme, Veloturk Gran Fondo’ya yedinci kez ev sahipliği yapıyor!

4-5 Kasım’da Çeşme’de kurulacak Veloturk Çeşme Gran Fondo EXPO alanı bisiklet tutkunlarının buluşma noktası olacak, Çeşme’de bisiklet festivali coşkusu yaşanacak. 

Çeşme Belediyesi’nin ev sahipliğinde ve destekleriyle gerçekleştirilecek amatör yol bisikleti yarışında bisiklet tutkunlarını sporun ve doğanın tadını çıkarmanın yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılını coşkuyla kutlayacak. Yarışta kayıt gelirleri her yıl olduğu gibi, “Bir Çocuk Gülerse Dünya Güler” projesine aktarılacak.

Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) ve Türkiye Bisiklet Federasyonu kuralları uyarınca düzenlenecek yarış için elde edilen kayıt gelirleri her yıl olduğu gibi bisiklet sevgisini iyiliğe dönüştürmek için kurulan projeye aktarılacak ve ihtiyaç sahibi çocuklara bisiklet hediye edilecek.

Veloturk Gran Fondo Çeşme, iki ayrı güzergahtan, uzun ve kısa olmak üzere iki ayrı parkurdan oluşan bisiklet yarışında 2 bine yakın kişi pedal çevirecek.

Uzun Parkur;

Yarış, UCI ve Türkiye Bisiklet Federasyonu yönetmeliklerine göre düzenlenecek olup, 110 kilometrelik uzun yarış, 5 Kasım 2023 tarihinde saat 08:00’da Çeşme şehir merkezinden başlayacak ve 1320m+ tırmanışın ardından yine Çeşme şehir merkezinde sona erecek.

Kısa Parkur;

Yarış, UCI ve Türkiye Bisiklet Federasyonu yönetmeliklerine göre düzenlenecek olup 63 kilometrelik kısa yarış, 5 Kasım 2023 tarihinde saat 08:30’da Çeşme şehir merkezinden başlyacakr ve 683m+ tırmanışın ardından Çeşme şehir merkezinde sona erecek.

Yarış nedeniyle Çeşme trafiğinde düzenlemeler yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu