Zafer Partisi’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Naşit Birgüvü oldu.

31 Mart seçimleri öncesi Zafer Partisi İzmir adaylarını 28 Ocak Pazar günü saat 13 de Arena’da Genel Başkan Ümit Özdağ’ın katılacağı bir toplantıyla açıklamaya hazırlanıyor.

Yarışa iddialı bir şekilde girmeyi hedefleyen Zafer Partisi’nin İzmir Büyükşehir adayının Alparslan Türkeş döneminde MHP İzmir İl Başkanlığı görevinde bulunan Naşit Birgüvü olduğu öğrenildi. Birgüvi de sosyal medyadan tüm İzmirlileri aday tanıtım toplantısına davet etti.

Naşit Birgüvü 1959 İzmir doğumlu. İzmir Eğitim Enstitüsü İngilizce Bölümü’nde okudu. Gençlik yıllarından bu yana siyasetle uğraşan Birgüvi, 1987-1995 yılları arasında MHP İzmir İl Başkanlığı, 2001-2002 yılları arasında dönemin DYP Genel Başkanı Prof. Dr. Tansu Çiller’in danışmanlığı yaptı. Çeşitli gazete ve dergilerde siyasi makale ve köşe yazıları yayımlandı. 1996 yılında Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı İzmir Şube Başkanlığı görevini yürüttü. Bir süre İZTO üyeliği, Altay Spor Kulübü kongre üyeliği ve Türkiye Beyzbol, Softbol, Korumalı Futbol ve Ragbi Federasyonu Genel Kurul delegeliği yaptı. Ticaretle uğraşan Birgüvi, evli ve iki çocuk babası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu