“Yakında çok şaşıracağınız şeyler olacak”

 

Ortalığı yakıp geçen bir BKM dizisi var:İnci Taneleri. Dizide Dilber karekterine hayat veren Hazar Ergüçlü “Dilber’i çok sevdim. Tepkiler de gayet güzel. Dilber hakkında çok şey söyleyebilirim ama sürprizleri bozmak istemiyorum. Yakında çok şaşıracağınız şeyler olacak” diyor.

Hazar Ergüçlü 1992 Kıbrıs doğumlu. Lefkoşe Türk Belediyesi’nde gençlere yönelik tiyatro çalışmaları yaparken keşfediliyor ve Dervis Zaim’in yönettiği “Gölgeler ve Suretler”adlı sinema filmiyle profesyonel oyunculuğa adım atıyor.

Onu Kanal D’de yayınlanan “Kuzey Güney” adlı dizide canlandırdığı “Simay Canay” karakteri ile tanıdım. Dizinin kadrosunda Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy ,Öykü Karayel yer almaktaydı. Daha sonra birçok dizide yer aldı. Medcezir “Eylül Buluter”, Analar ve Anneler”Kader , Yüksek Sosyete “Cansu Koran” Hayat Sırları  “Seher Kuzgun” , Dudullu Postası  “Melis” , Hakan Muhafız “Zeynep Erman” ,  The Malloca Files “Azra Bolat” , Alev Alev “Çiçek Görgülü” , Saklı  “Aslı” , Sadece Arkadaşız “Ece” Hayat Bugün  “Suzan Mayer” , İnci Taneleri “Dilber”

 ‘Dilber’ için haftanın en az dört gününü ve uzun saatlerini çalışmalara ayırdı. Dans eğitiminin yanı sıra ‘zil’ çalmayı da öğrenen Ergüçlü, Elif Erol ile uzun saatler süren provalar yaparak karakterini tüm mimiklerine kadar çalıştı.

Hazar Ergüçlü’nün sinema filmleri ise gerek ulusal gerekse uluslararası bol ödüllü filmler. Ahlat Ağacı’nı kim bilmez ki. Nuri Bilge Ceylan’ın bu filminde “Hatice” rolündeydi sanatçı. 2017 yapımı en iyi kadın oyuncu ödülünü kazandığı “Kar” filminde de başroldeydi.

Ergüçlü’nün “Sümbül” rolüyle yer aldığı “Gönül” filmi 10 Ağustos 2022’de Netflix platformunda yayımlandı ve film, yayına girdiği tarihten bu yana ilk haftada 2,5 milyon saat izlenerek Netflix’in dünyada en çok izlenen 10 yapımı arasında yerini aldı. Funda Eryiğit ve Kubilay Tunçer ile birlikte rol aldığı Timsah Ateşi isimli tiyatro oyunu da sürüyor. Sanatçı oyunda “Fianna” karakterini canlandırıyor. Rolüyle 9.Yeni Tiyatro Ödülleri’nde en iyi kadın oyuncu ödülünü aldı.

Hazar Ergüçlü, oyunculuk kariyerinin yanı sıra sinemaya destek veren isimler arasında. Yapımcısı olduğu ilk film ‘Beni Sevenler Listesi’ 40. İstanbul Film Festivali’nden Altın Lale En İyi Film Ödülü ile ayrıldı. Yine yapımcısı olduğu “Bomboş” filminde “Nazlı” karakterini canlandırdı.

O Ses Türkiye’ye de çıkan Altın Portakal sahibi Ergüçlü’den son sözler..

“Ben oyuncuyum. işimi yapıyorum. Çok yoğun çalışıyorum”

Bektaş Türk

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu