Unutulmayacak konser

 
Dünya çapında tanınan Fransız asıllı Türk-İngiliz piyanist Joanna Goodale’nin Orta Asya turu kapsamındaki İzmir konseri, “Unutulmayacaklar” arasına girdi. 

Institut français Türkiye iş birliğinde, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki (AASSM) Romeau ve Kuşlar “Barok Türküleri” konseri, müzikal bir füzyona sahne oldu. Fransız besteci ve müzik teorisyeni Jean-Philippe Rameau’nun barok eserlerinden yorumlamalar içeren konserde tüm salon doldu. 

Goodale, Rameau’nun besteleri ve Türk geleneksel parçalarını yorumlarken, konserde sanatçıya kemençe ustası Derya Türkan ve çağdaş lyra ustası Sokratis Sinopoulos eşlik etti. 14 eserin yorumlandığı konserde her eser alkış yağmuru aldı. AASSM Senfoni Orkestrası yaylılarının de yer aldığı konser, müzikal bir füzyona dönüştü. Goodele, Türk klasik ve geleneksel müziklerini İzmirli dinleyicilerle paylaşmanın mutluluğunu yaşadığını belirtirken Institut français İzmir Müdürü José-Maria Queiros, muhteşem bir müzik şölenine ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi. Queiros “Unutulmaz bir gün olduğuna inanıyorum ve yanımızda olan tüm İzmirlilere teşekkür ediyorum” dedi.

Piyanist Goodale, Türkiye konserleri kapsamında 14 Mayıs Salı günü Ankara’da Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda sahne alacak. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu