Türkiye’nin Dijital Lojistik Startup’ı

 

Son dönemlerde sürdürülebilir büyüme trendi izleyen Denizli, her yıl ihracat hedeflerini daha da yükseltiyor. Bu güçlü ihracat potansiyeline sahip şehir, son dönemlerde hızla yükselen bir ivme kaydediyor.

2022’nin Mart ayında, ihracatta %43’lük bir artış gözlenmişti. Bu artışla birlikte Denizli, ilk 10 şehir arasında kendine yer buldu. Önceki yıla göre 2022’nin Ocak-Mart döneminde %27,5 artışla 1 milyar 226 milyon dolara ulaşan Denizli, geçtiğimiz yıl da 500 milyon dolarlık ihracata yaklaşmıştı.

Bunları göz önünde bulunduran ve Türkiye’de işletmesini yurtdışına açmayı düşünen veya halihazırda uluslararası satış yapan tüm ölçekteki kişi, kurum, kuruluş, şirket ve KOBİ’lerin e-ihracat süreçlerini lojistik ve depolama açısından destekleyen ve bugün ülke genelinde 5 binden fazla aktif kullanıcısı olan Navlungo, son olarak Denizli’de lojistik merkezini açtığını resmi olarak duyurdu. 

 Sadece geçtiğimiz yıl 600 binden fazla e-ihracat gönderisini yurt dışındaki alıcılara ulaştıran Navlungo başta İstanbul, Bursa, İzmir’deki Lojistik Merkezleri ile Türkiye’nin dört bir yanından sürdürdüğü operasyonlarıyla 2019 yılından beri lojistik sektöründeki varlığını ve ülkenin e-ihracat oyuncularını destekliyor. 

Navlungo Denizli’deki Lojistik Merkezi ile ürünlerini Denizli’den Türkiye ve dünyaya dağıtmak isteyen kullanıcıların paketlerini kapılarından alacak, aynı gün dağıtıma çıkaracak. Kullanıcılar hem aracı kurumsuz direkt olarak Navlungo’ya erişebilecek hem de daha hızlı ve güvenli bir lojistik operasyonunu kendi ekranlarından takip edebilecek. 

 Navlungo Kurucu Ortağı ve CEO’su İsa Korkmaz konu hakkında, “Navlungo olarak, Denizli’nin ekonomideki hızlı yükselişini yakından takip ediyoruz ve uluslararası bir dijital lojistik platformu olarak Denizli’nin ekonomideki payına katkı sağlamak istiyoruz. Bu vesileyle, stratejik noktalardaki yeni şubelerimizle, ülkemizin ihracat odaklı büyüme hedeflerini destekliyoruz. Üretmek, ihraç etmek ve ekonomimize katkıda bulunacak tüm fırsatları, iş kapsamımız dahilinde desteklemek bizim temel misyonlarımızdan birkaçı. Ülkemizin dört bir yanındaki potansiyelleri de yakından takip ederek, kullanıcılarımızın lojistik, depolama, navlun ve fulfilment hizmetlerini karşılıyoruz. Denizli’nin de potansiyelini desteklemek ve ihracatında yol arkadaşı olmak üzere lojistik merkezimizle tüm e-ihracat dostlarımızın daha da yakınında olduğumuzu hissettirmek istiyoruz” dedi. 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu