Türk Yunan Ortak Yapımı Paramparça Ödüle Doymuyor

 3. Kuşak mübadil bir insanın maddi, manevi ve ailevi aşırılıklar, yoksulluk ve başarılarla dolu hayatına, genç yaşta evlendirilmesine ve hayatında eril travmatik deneyimler yaşamasına odaklanan Türk-Yunan ortak yapımı belgesel film Paramparça, başarılı seyrine tüm hızıyla devam ediyor.
 
TÜRK-YUNAN BAŞARILI PRODÜKSİYON EKİBİ !
 
Başarılı yönetmenler Orhan-Nurdan Tekeoğlu çiftinin gözünden anlatılan bu çalışmanın yapımcılığını Spiridoula Gouskou ve Nurdan Tekeoğlu paylaşıyor. Sercan Güdücü ve Loukas Angelastos’un kurgusu, Türkiye-Yunanistan kültür sanat projeleri danışmanı ve yönetmeni, müzisyen Evrim Ateşler’in bestelerinin uyum içinde işlendiği bu önemli proje, bir çok dalda aday, seçki, finalist ve ödül başarısı taşıyor.
 
Hali hazırda farklı iller, farklı ülkeler ve konumlarda, 9 ayda 15 festivale taşınan ve yolculuğuna devam eden bu ortak proje, cumhuriyetin ve mübadelenin 100. Yılında, 100 yıl öncesine ve dönem insanının ve ailelerinin hayatlarında ve psikolojilerindeki önemli evrilmelere ışık tutuyor.
 
VİYANA’DA GÖSTERİM VE KONSER !
 
27 Aralık Çarşamba akşamı Viyana’da, belgesel filmin müziklerine can veren, Türk-Yunan ortak kültürün önemli temsilcisi Evrim Ateşler, Avusturya Lisesi Mezunları Derneği organizasyonu ile gerçekleşecek “Paramparça” gösteriminin ardından, katılan konuklara, filmin müziklerinden, 100. Yılında Cumhuriyet ve mübadele dönemi şarkılarından oluşan özel bir repertuar ile piyano resitali sunacak.
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu