“Sözlerimizi hayata geçirdik “

Yerel seçimler öncesi verdikleri sözleri hayata geçirmenin gururunu yaşadığını vurgulayan Batur, “Bu sürede yatırıma harcadığımız bütçe yaklaşık 300 milyon TL’yi buldu. 17 projenin açılışını yaptık” diye konuştu. Batur, dört buçuk yılda belediye bütçesini yüzde 305 artırdıklarını da kaydetti. 

Hizmet döneminin felaketlerle, ekonomik krizle geçtiğini de vurgulayan Batur, dört buçuk yılda 800 bini aşkın insana destek olurken, sosyal yardımlara harcanan bütçenin 70 milyon TL’yi geçtiğini de sözlerine ekledi.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Konak’taki dört buçuk yıllık hizmet dönemini Swiss Otel’de düzenlenen basın toplantısında değerlendirdi. Toplantıya ulusal ve yerel basının önde gelen isimleri, gazete, televizyon ve internet medyası temsilcileri ve köşe yazarları katıldı. Basın toplantısı, Başkan Batur’un Konak’ta 4 buçuk yıllık hizmet döneminde yaptığı çalışmaları,ilçeye kazandırdığı tesisler ile yapımı devam eden projeleri anlatan film gösterimiyle başladı. Başkan Batur, film gösteriminin ardından basın mensuplarına Konak’taki dört buçuk yılını değerlendirdi.

Batur Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır” sözünü ilke edinerek, doğaya, insana, kadına, çocuğa, engelliye, can dostlara saygılı; odağında insanların dünyayı paylaştığı tüm canlıların olduğu bir belediyecilik anlayışıyla çalıştıklarını vurguladı. Hizmet dönemine 2019 yılında “Birlikte Konak” anlayışıyla başladığını belirten Batur, 4 buçuk yıllık hizmet döneminde dayanışmayı büyüttüğünü, kaynakları verimli kullanarak yatırımları çoğalttıklarını kaydetti.

Konaklılar için en iyisini, en doğrusunu ve en güzelini gerçekleştirmeyi hedeflediklerini söyleyen Batur, “Aldığımız görevin, üstlendiğimiz sorumluluğun bilinciyle işimize sımsıkı sarıldık. İhtiyacı olana el uzatan, derdi olanı dinleyen bir belediye olduk. ‘Kente saygı, kentliye hizmet’ inancıyla, 7’den 70’e tüm hemşehrilerimize ayrım yapmaksızın kucak açtık, açmaya devam ediyoruz. Tüm ekiplerimizle yorulmadan, şikâyet etmeden doğru işler üretmeyi sürdürüyor, Konak’ı geleceğe taşıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu