“Sokağın Kadınları” Tepekule’yi fethetti

İzmir Aşkına Derneği’nin 3.müzikali “Sokağın Kadınları “Tepekule Kongre Merkezi’nde sergilendi. İki saati aşkın süren oyun yoğun istek üzerine 20 Mart’ta bu kez Karşıyaka Hikmet Şimşek sahnesinde gösterime çıkacak.

Çeşitli mesleklerden 55 gönüllünün rol aldığı “Sokağın Kadınları”müzikalinin senaryosu Filiz Güleç ve Barış Kınav’a ait. Yönetmen Barış Kınav. Oyuncu koçluğunu Ragıp Başol’un, müzik direktörlüğünü Almila Tuncer’in, Ses Işık ve Görüntü yönetmenliğini Beran Çimen’in, Kostüm tasarımını Fadime Bilir’in, Dekor tasarımını Orkun Akmansoy’un, Dans ve Koreografilerini Naya Aliyeva’nın yaptığı “Sokağın Kadınları”nda Ulvi Puğ ve Ümit Tunçağ senaryo danışmanı olarak görev aldılar.

Proje Yöneticisi ve İzmir Aşkına Derneği Başkanı Filiz Güleç “Ne kadar şanslıyız ki İzmir gibi dünyanın en güzel şehirlerinden birinde ,kendimizi İzmirli diye tanıtmanın mutluluğu ve haklı gururuyla yaşıyoruz. Çok kültürlü yapının bize kattığı muhteşem kazanımların faydalarını görüyoruz hep birlikte. Güneşin en güzel battığı ,meltemin en güzel estiği yerde geçiyor yaşantımız. Güzel İzmir’in suyuyla,üzümüyle,inciriyle ve boyozuyla büyüdüğümüz kadar bu şehrin duyguları ile de beslendik yıllarca. Bu şehir ruhuyla hepimizi kucaklıyor.Tüm bu güzelliklerin içinde bizler kendimizi İzmir’e borçlu hissediyoruz. Doğduğumuz büyüdüğümüz şehrin tüm güzelliklerini yaşarken neden bu güzellikleri artırıp sonraki jenerasyonlara daha güzel bir İzmir bırakmayalım ki diyerek bu seneki müzikalimizi yine bu şehrin suyu,havası ve güneşiyle beslenmiş şairler,bestekarlar,sanatçılar,aşıkların eserlerini konu alarak yeni jenerasyona ve yeni İzmirlilere İzmir’imizin küllerinden henüz doğmuş yıllarını anlatmak istedik. Öncülerin şehri İzmir’in kadınları ve onların bıraktığı genetik mirası müzik,dans ve coşkuyla izleyicilerimize aktarabilmek tek heyecanımız!” dedi.

İzmir Aşkına Derneği kurulduğu ilk günden beri İzmir’deki Eçev, Sağkal, Memekander, Buvak, Otizm Derneği, Alsancak Koruma ve Güzelleştirme Derneği, Bal, Rotary ve Lİons Kulüpleri gibi birçok sivil toplum kuruluşuna fayda sağlamayı da bensimsemiş durumda.

Güleç oyun sonunda tamamen amatör oyunculardan kurulu ekibe ve seyircilere seslenerek “Yakında davet aldığımız yerlere de gideceğiz. Aileler Yarışıyor TV Programı ve Adana Portakal Çiçeği Festivali gibi. “derken mutluluğu ve heyecanı yaşadı.Oyuncular hep birlikte bir kez daha “Homeros İzmirlidir”diye haykırdılar.

İzmir Aşkına 3. Sezon Gönülleri şu isimlerden oluşuyor:

Ali Kaya / Endüstri Mühendisi, Ali Eymen Tosun / Öğrenci, Almila Tuncer / Müzik akademisyeni, Aysima Gülçin Kacamer / Bankacı, Bahadır Kaya /Satış Temsilcisi, Barış Kınav / Galerici, Bengül Berber / Avukat, Beran Çimen / Yazılımcı, Birgül Canseven / Sanayici , Buğra Bahçeci / Öğretmen, Burak Kürklü / Müzisyen, Ceylin Şahin / Öğrenci, Çağla Kaya / Satış Temsilcisi, Çisem Çelikoğlu / Grafik tasarımcı, Diler Kişin / Öğretmen, Dinçer Adıgüzel / Kahve Eksperi, Duru Türk /Öğrenci, Ece İlaslan /Öğretmen, Ecemnaz Kaya/ Keman Öğretmeni, Fadime Bilir /Emekli Öğretmen, Filiz Güleç / Turizmci, Gönül Baykal /Mutfak Personeli, Gönül Bayralı/ Müşteri temsilcisi, Gül Canseven/Öğrenci, Gülhatun Kaya/ Öğretmen, İdil Öcal / Maden teknikeri, İlgi Oğuzbayır/ Dans eğitmeni, İlkay Karataş/ Sigortacı, İnanç Çağlayan /Tıp Doktoru, Mehmet Özcanlı/Subay, Mehmet Can Kılıç /Lojistik , Mehmet Salih Sertelli /Lojistik, Meltem Ülkü /Ev hanımı, Mercan Reis Çolak / Öğrenci, Naya Aliyeva / Koreograf, Oğuzcan Kacamer/ Elektrik Mühendisi, Onur Özgür Eser / İnşaat Mühendisi, Orkun Akmansoy / Endüstri Mühendisi, Özlem Beğde / Spor ve dans eğitmeni, Özlem Çağlayan /Tıp Doktoru, Özlem Korkmaz /Devlet Memuru, Pınar Ödemiş/ Dans Eğitmeni, Ragıp Başol/Avukat, Salih Gececi/ Emekli Finans Uzmanı, Sedat Bozan / Müzik öğretmeni, Sertan Dal /Emekli subay, Sevay İpek Aydın/ Akademisyen, Sidar Çandarlı/Mimar, Tuncay Mungan/İşletmeci, Ümit Sezgin/Çiftçi, Ümit Öcal/Ziraat Mühendisi, Yağmur Tenikler/Öğrenci ve Yeşim Siyahkara/Ressam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu