“Sesler ve Yüzler” Ada Modern Sanat Galerisi’nde

Kuşadası Belediyesi ile Kuşadası Altın Güvercin Kültür Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) iş birliğinde açıldığı günden bu yana kenti sanatın usta isimleri ile buluşturan Ada Modern Sanat Galerisi’nin konuğu kadın duyarlılığı ve insan imgeleriyle resimsel dünyalar yaratan usta ressam Sema Barlas oldu. Barlas’ın ‘Sesler ve Yüzler’ isimli sergisinin açılışı için Ada Modern Sanat Galerisi’nde kokteyl düzenlendi. Kokteyle Kuşadası Belediye Başkan Yardımcıları Oğuzhan Turan ve Seyfi Seyhan Suvari, CHP Kuşadası İlçe Örgütü yöneticileri, KUSAV Başkanı Levent Köylü, sanatçı Sema Barlas, sergi küratörü İbrahim Karaoğlu ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Serginin açılışında konuşan Ada Modern Sanat Galerisi Sanat Direktörü ve KUSAV Başkanı Levent Köylü, ‘’Ada Modern Sanat Galerisi’nde değerli bir sanatçımız olan Sema Barlas’ı ağırlıyoruz. Kuşadası Belediyesi ve KUSAV iş birliğinde sanat hayatını sürdürmekte olan Ada Modern Sanat Galerisi açıldığı günden bu yana çok değerli sanatçıları ağırlamaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyor. İzleyen oldukça, takip eden oldukça sanat eserleri anlam kazanıyor. Yaşamını yitiren Metin Uca’yı da buradan saygı ve sevgiyle anıyorum’ dedi.

Sergi küratörü İbrahim Karaoğlu ise, “Sanatçı Sema Barlas’ın resimlerinde hepimiz varız. Sanatçımız eserlerinde kendi suretiyle başka suretleri tercüme ediyor. Odak noktası insan. Sema Barlas’ın resimlerini izlerken, o suretin arkasındaki insanları resimler olarak dinliyoruz’’ diye konuştu.

Ressam Sema Barlas da, ‘’Kuşadası Belediyesi ve KUSAV’a çok teşekkür ediyorum. Kuşadası’nda olmaktan çok mutluyum. Sanatseverlere iyi seyirler diliyorum’’ derken, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan yaptığı konuşmada “Kuşadası Belediye Başkanımız Sayın Ömer Günel’in selam ve saygılarını iletiyorum. Çok değerli sanatçımız Sema Barlas’ı Ada Modern Sanat Galerisi’nde ağırlamaktan mutlu ve gururluyuz. Kuşadası’na gelerek bizimle birlikte olduğu için teşekkürlerimizi sunuyoruz’’ ifadelerini kullandı. 
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu