Sergenç İNELER, Urla’dan CHP’nin aday adayı oldu

İzmir’in köklü ve kültürel zenginliklere sahip ilçesi Urla’da, Sergenç İNELER, Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday adayı olduğunu resmi olarak açıkladı.

Sergenç İNELER, Urla’nın geleceğine yön verecek yenilikçi ve sürdürülebilir projeleriyle iddialı bir aday olarak ön plana çıkıyor.

Sergenç İNELER, toplum hizmetine olan tutkusu ve yerel kalkınma konusundaki derin bilgisiyle tanınmaktadır.

Urla’nın yerel kültürüne ve değerlerine derin bir saygı duyan İNELER, gençlik ve enerjiyle dolu bir vizyon sunmakta.

Sergenç İneler Kimdir?

Sergenç İneler, İzmir’in yetiştirdiği önemli kişilerden biridir. 1981 doğumlu İneler, İzmir Özel Saint Joseph Fransız Lisesi’nden burslu olarak mezun olmuş ve ODTÜ’de Felsefe eğitimini 3 yılda tamamlamıştır. Avrupa Birliği projelerinde eğitmen ve proje yöneticisi olarak görev yapmış, Türk Ulusal Ajansı’nın kurulumuna katkıda bulunmuştur. Strasbourg’da Avrupa Konseyi Eurimages Birimi’nde uluslararası işbirliklerini geliştirmiştir. Türkiye’ye dönüşünde Dünya Bankası Japon Sosyal Gelişim Fonu’nda yöneticilik yapmıştır. Uluslararası kuruluşlarda yönetici olarak deneyim kazandıktan sonra İzmir’de 8 yıl tarım sektöründe faaliyet gösteren bir firmada üst düzey yönetici olarak görev yapmış ve sonrasında dünyada kamu özel işbirlikleri arasında 2023 yılında en iyi örneklerden birisi olarak gösterilen TARKEM’de (Tarihi Kemeraltı) Genel Müdür olarak atılım yapan İneler, yenilikçi projeleriyle tanınmaktadır. Halen TARKEM Genel Müdürü ve TARKEM Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir. Bunun yanı sıra hem Fransızca hem de İngilizce dillerini çok akıcı bir şekilde konuşan; akademik olarak ODTÜ’de sosyal bilimlerde ve İYTE’de mühendislik işletmeciliği konusunda iki yüksek lisans derecesine sahip olan İneler, Filiz Morova İneler’in eşidir. İneler, Erim ve İçim isminde iki dünya tatlısı çocuğun, 2 sokak kedisinin ve 1 köpeğin babasıdır. Sivil toplumda aktif rol alarak birçok projeyi yöneten İneler, “Yaşayan Urla, Yaşatan Urla” felsefesiyle Urla’yı turizm, kırsal kalkınma, tarım ve toplumsal dayanışma ekseninde koruyarak kalkınmasını sağlayarak vatandaşların refahını artırmayı hedeflemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu